Piętnasta ofiara koronawirusa na Opolszczyźnie. W kozielskim szpitalu zmarła 90-letnia kobieta

2

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek popołudniu o 119 nowych przypadkach koronawirusa w kraju oraz 16 ofiarach śmiertelnych epidemii.

Niestety, 15. ofiarę śmiertelną odnotowano w województwie opolskim. W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarła 90-letnia mieszkanka powiatu oleskiego. Jak informują służby sanitarno-epidemiologiczne, kobieta była obciążona chorobami współistniejącymi.

Dwa spośród 116 nowych przypadków zakażenia koronawirusem dotyczą mieszkańców naszego regionu. Pierwszym jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu opolskiego, który trafił do kozielskiego szpitala. Koronawirusa stwierdzono też u mężczyzny w wieku senioralnym z powiatu strzeleckiego, który przebywa na kwarantannie domowej. Stan obu pacjentów jest dobry.

2 KOMENTARZE

  1. Wczoraj wieczorem w TVN pokazano w kilkuminutowej relacji, jak wygląda od środka szpital jednoimienny w Kędzierzynie-Koźlu. Zobaczyliśmy pracowników szpitala poubieranych w kombinezony jak kosmici. Dowiedzieliśmy się z ich relacji, że to bardzo uciążliwa fizycznie i psychicznie praca. Procedury medyczne, prowadzenie dokumentacji, opieka nad pacjentami, przygotowanie do dyżuru i jego zakończenie to szereg czynności dotychczas nie stosowanych w polskich lecznicach. Nawet w szpitalach zakaźnych przed czasem koronawirusa reżim sanitarny nie był tak rygorystyczny.
    Po tej relacji, jeśli ktoś ją obejrzał, nikt nie powinien zazdrościć pracy w takim szpitalu i oceniać negatywnie ludzi tam pracujących. Na mnie relacja zrobiła ogromne wrażenie.
    Jeśli nie oglądaliście tego programu, to jest do obejrzenia w internecie. Aha, i będzie na jego bazie rozszerzona wersja – tak zapowiedziała stacja.

  2. A Matousz szykuje listonoszom extra premie. Lekarze natomiast na wniosek Gowina mają być odznaczeni ordrami, no i Matousz bił im brawo o 13.00.

Skomentuj