Pierwszy weekend nowych obostrzeń: policjanci karali mandatami i kierowali wnioski do sądu

13

10 października weszły w życie nowe obostrzenia związane z pandemią wirusa Covid-19. Ponownie przebywając w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Większość mieszkańców naszego powiatu odpowiedzialnie się do tego stosuje. Niestety, zdarzają się także sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia narażając nas wszystkich na niebezpieczeństwo.

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na COVID-19 od soboty (10 października) zostały wprowadzone kolejne obostrzenia dotyczące poruszania się w przestrzeniach publicznych. Na terenie naszego powiatu obowiązują zasady żółtej strefy. W trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu nad ich przestrzeganiem czuwają policjanci.

Niestety pomimo płynących z wielu stron apeli w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia, narażając tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich bliskich oraz wielu innych ludzi.

W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze interweniowali wobec blisko 50 mieszkańców niestosujących się do przepisów dotyczących walki z koronawirusem. Wobec 21 osób, które nie stosowały się do wprowadzonych ograniczeń czynności zakończyły się mandatem. W 13 przypadkach zostaną skierowane wnioski do sądu.

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie wprowadzonych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

W związku z tym przypominamy raz jeszcze o obowiązku przestrzegania dodatkowych obostrzeń, które od soboty obowiązują w całym kraju. Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

13 KOMENTARZE

 1. Nadal redakcja nic nie napisała w sprawie transportu publicznego.
  Zasady od 10 października b.r. :
  Obecnie pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi:
  a) 100% liczby miejsc siedzących albo
  b) 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.
  Obowiązek zakrywania ust i nosa. Zasady obowiązujące w całym kraju.
  Czy MZK stosuje się i w jaki sposób do obecnej sytuacji by wozić bezpiecznie pasażerów ?
  Może w końcu ,któryś z dziennikarzy co na ten temat napisze ?

   • Hola gościu nie pozwalaj sobie za wiele. Sam bunkrujesz się po różnymi nickami, a oskarżasz oto samo innych. Gdzie mnie tam widzisz ? Jestem tu. Poza tym ty gościu ciepły jesteś ,że tak za mną tęsknisz ? Muszę cię rozczarować wolę powabne dziewczyny niż takich zboczków….. Do tego ciągle widzisz kopane rowy, co ty kopidół jesteś ,że masz obsesję na ten temat ? Dam ci radę zmień lekarza bo ten cie oszukuje do tego nowe leki bież bo te jak widać nie skutkują i bredzisz.

 2. Maseczkowa psychoza w Szwecji i Białorusi nie ma żadnych obostrzeń jakie są u nas w Polsce . Tam krzywa zachorowań ma tendencję malejącą ale u nas gdzie politycy robią z ludzi baranów idących na żeż cały czas rośnie bardzo szybko .Jak długo będzie trwać niby pandemia pani profesor z Białegostoku odpowiedziała tak długo jak to uznają politycy.

  • U nas krzywa zachorowań rośnie, bo przybywa liczba baranów nieprzestrzegająca zaleceń. Ta niby pandemia zacznie się cofać gdy znikną z przestrzeni publicznej niedowiarki podobne do ciebie i tej pani profesor z Białegostoku.

   • Pisze się wam, mówi a nadal słuchacie tych bzdur w tv i zakładacie sobie kajdany! To co np. w Szwecji jest faktem i nie da się tego zakląć!
    Uratować ludzi, gospodarkę i normalne życie może tylko t.zw. odporność stadna. Nie ma innego wyjścia! Działanie naszego rządu (niezgodne z obowiązującym póki co prawem) oraz rządów innych krajów spowoduje, że wszystko padnie na pysk a powrót kartek żywnościowych nie będzie fikcją!

 3. Ode mnie też można się spodziewać zdecydowanej reakcji kiedy ja będę działal zgodnie z literą prawa a policja nie! Póki co policja na zlecenie łamie wraz z miłościwie nam panującymi obowiązujące w Rzeczypospolitej prawo! Ustawy napisane na kolanie niech sobie w buta wsadzą! Dziękuję za uwagę. Dobranoc!

Skomentuj