Pierwszy od miesięcy wernisaż zachwycił perfekcją i barwą. Wystawa malarska Grażyny Hynek w DK „Chemik”

3

Natura, ekspresja, emocje, mnóstwo barw i perfekcja w każdym detalu. Tak można w kilku słowach scharakteryzować prace mieszkanki Kędzierzyna-Koźla – Grażyny Hynek, które możemy podziwiać w Galerii Sztuk Wszelakich.

W miniony piątek odbył się pierwszy od wielu miesięcy wernisaż w Galerii Sztuk Wszelakich. Z pandemicznej rzeczywistości do krainy barw i fantazji zabrała nas malarka z Kędzierzyna-Koźla, Grażyna Hynek. To utalentowana studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która właśnie tam odkryła swój niezwykły talent. Sztuki malarskiej uczyła się przez jakiś czas w Klubie Plastyków Nieprofesjonalnych działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Jednak swój warsztat doskonaliła sama.

Maluję to, co mi się podoba. Czasami jest to liść, czasami widok, próba skopiowania dzieła mistrza… Nie jest to łatwe. Podobno mam lekką rękę, ale to ciężka praca. To jakaś tajemnica, pojawiają się kształty, kolory… Czasami trzeba wszystko zamalować i zacząć od nowa – mówi o sobie Grażyna Hynek.

Prace artystki możemy podziać do 11 października w Galerii Sztuk Wszelakich w Domu Kultury „Chemik”.

3 KOMENTARZE

  1. Chyba pomału wracamy do normalności. Pierwsza taka wystawa po dlugiej przerwie. Przykład, że w każdym wieku można być twórczym, a nie ulegać frustracji i produkować tylko pełne złych emocji wpisy na różnych forach. Brawo i trzymam kciuki za dalsze osiągnięcia.

  2. Szkoda że rebelianci już nie chałturzą mieście. Tak ładnie grali te piosenki, parostatkiem w piękny rejs czy choćby jolka jolka, naprawdę szkoda

Skomentuj