Pierwszy hybrydowy autobus wozi już mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

3

Punktualnie o 4:40 wyruszył w swoją pierwszą trasę. Hybrydowe Volvo wozi już mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Autobus podczas inauguracyjnego kursu pokonał około 170 kilometrów. Najnowszy nabytek MZK można było spotkać na linii numer 2.

Za sterami usiadł jeden z najbardziej doświadczonych pracowników spółki. Kierowca, który w swojej karierze prowadził m.in. wiekowe Ikarusy, przesiadł się teraz do najnowocześniejszego pojazdu w zajezdni. Hybrydowe Volvo pomieści około 100 pasażerów i będzie obsługiwać najbardziej oblegane trasy w godzinach szczytu. Co ciekawe w środku znajdziemy gniazda USB, które pozwolą podróżnym doładować smartfony.

Autobus jest naszpikowany nie tylko najnowszymi technologiami, ale co najważniejsze jest bardzo ekologiczny. Podczas postoju na przystankach korzysta on z zasilana energią elektryczną, nie emitując przy tym spalin. Taka technologia pozwala zmniejszyć zużycie paliwa jednocześnie redukując emisje szkodliwych dla środowiska substancji.

3 KOMENTARZE

  1. „Perełka” robi bardzo pozytywne wrażenie, cieszę się że w naszym mieście będzie jeździł taki nowoczesny autobus. Oby tylko co niektórzy „pasażerowie” czyli wandale nie niszczyli go w wewnątrz, wtedy będzie służył bardzo długo z korzyścią dla nas wszystkich.

  2. Jak autobus hybrydowy to musi być STER!!! A ja naiwny myślałem że każdy autobus i samochód ma kierownicę do kierowania samochodem.No to czuwaj,siadam za sterami swojego z Fiata 126p.

  3. Kierownica to nic innego jak koło sterowe ale może u Ciebie w Fiacie 126p jest STER!!! Gratuluję. Naiwność czasem potrafi zgubić. A kierować to można ruchem. Chyba, że Fiatem 126p.

Skomentuj