Agrofestiwal w Zakrzowie i otwarcie nowej drogi do ośrodka. Impreza trwa też w niedzielę

0

W sobotę w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie rozpoczęła się wystawa zwierząt hodowlanych – Agrofestiwal. Goście mogą bezpłatnie obejrzeć owce, kozy, konie, króliki, gołębie i całą masę innych zwierząt.

Przed sobotnim rozpoczęciem wydarzenia odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej drogi prowadzącej do GOSiR. Traktorem przetestowała ją osobiście Izabela Migocz, która zaśpiewała wraz z kapelą góralską „Miała baba koguta”. Było też uroczyste przecięcie wstęgi.

Ta droga jest dopełnieniem, aby GOSiR jako wizytówka Opolszczyzny, zarówno dla gości przyjezdnych jak i mieszkańców, był czymś wyjątkowym. Uważam, że samorząd województwa ma obowiązek wspierać takie miejsca jak to – argumentował marszałek województwa Andrzej Buła.

W podziękowaniu za wsparcie finansowe budowy drogi ze strony Sejmiku Województwa, Piotr Kanzy, wójt Gminy Polska Cerekiew, przekazał pamiątkowe pióro marszałkowi Andrzejowi Bule.

– Mam nadzieję, że to pióro posłuży do podpisywania samych dobrych decyzji – dziękował za wsparcie Kanzy.

Wieczorem w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się też święto piwa – Oktoberfest, a już dzisiaj organizatorzy zapraszają na wspólne gotowanie z Kevinem Aistonem oraz występ Kabaretowy Joanny Bartel.

Skomentuj