Pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona uczniów! Pasowanie w „Dziewiętnastce”

0

12 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. To wydarzenie niecodzienne, wyjątkowe, stanowiące początek szkolnej podróży do „Krainy wiedzy”, dzień długo wyczekiwany i bez wątpienia niezapomniany…

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Bożena Łotecka, która powitała wszystkich zebranych, kierując do tych „najważniejszych” szczególne słowa wsparcia. Na uroczystości obecna była również przedstawicielka rady rodziców Ilona Mrozek, która zachęcała pierwszaków i ich rodziców do podejmowania „pięknych, wspólnych i pełnych pasji” inicjatyw na rzecz środowiska szkolnego.

Sami pierwszoklasiści, zanim przystąpili do prezentacji swojej wiedzy i umiejętności, przy wsparciu nauczycieli złożyli podziękowanie paniom z przedszkola, wręczając jako wyraz wdzięczności symboliczną różę.

Pierwszoklasiści recytowali wiersze i śpiewali piosenki, prezentując się z jak najlepszej strony. Po programie artystycznym pani dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczynie klas wręczyły pierwszakom pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Następnie, zgodnie z tradycją szkolną, delegaci z każdej klasy złożyli kwiaty pod popiersiem patrona szkoły Bronisława Malinowskiego oraz przekazali drzewko, które zostało zasadzone w szkolnym patio, aby razem z dziećmi rosło i dojrzewało. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz ze swoimi rodzicami udali się do klas, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

Skomentuj