Pierwsze zebranie nowego Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

4

Właśnie rozpoczęła się nowa kadencja Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Jego pracami pokieruje zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Goliat.

W skład zespołu wchodzi 18 osób. Są to m.in. przedstawiciele MOPS-u, PCPR-u, policji, sądu rejonowego, placówek zdrowotnych oraz urzędu miasta. Ich zadaniem jest diagnozowanie problemu przemocy w rodzinie, podejmowanie działań zapobiegających temu zjawisku oraz rozpowszechnianie informacji na temat instytucji udzielających wsparcia.

Spotkanie inaugurujące nową kadencję zespołu otworzyła prezydent Sabina Nowosielska.

 

4 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w polskich rodzinach jest przemoc. Na Polsacie pokazywane są różne tego typu rodziny, czy u Jaworowicz, a tam zawsze jest na ścianie wisi wybrany i ogłoszony przez Sejm Jarosława Kaczyńskiego, naszego demokratycznego przywódcę – Król Polski lub ewentualnie Królowa.
    Jak tak można pod boskim okiem krzywdzić bliźniego? Prezes ostatnio powiedział, że „Nie można dzielić Polaków, polityka musi być podporządkowana pod tworzenie wspólnoty. ” Jak taka wspólnota może krzywdzić się nawzajem?
    Mieszkając w willi otoczonej innymi willami już od dziecka, nie napotkałem nigdy powodów dla których powinny istnieć komisje z artykułu.

    Prezes również „oszczega” (wymowa oryginalna) że Tusk chce „doprowadzić do niezwykle ostrych konfliktów ze wszystkimi tego konsekwencjami”. Tym tokiem rozumowania, myślę, że wytłumaczyłem wszystkim jakim złem byłby powrót do poprzednich rządów, gdy inflacja była bliska zeru, a Polska była rozkradana, lasy spokojnie rosły, Niemiec wykupywał Polskę, klęczeliśmy pod pręgierzem Brukseli, a ludzie się mordowali w rodzinach nawzajem.

    #3kadencja

Skomentuj