Pierwsze wyniki wyborów parlamentarnych. Beniamin Godyla senatorem z naszego okręgu

10

Okręgowa Komisja Wyborcza w Opolu podała pierwsze wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych. W okręgu 53 obejmującym powiaty głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, oleski i strzelecki mandat senatora zdobył Beniamin Godyla.

W wyścigu o miejsce w senackich ławach wystartowało trzech kandydatów: Beniamin Godyla z Koalicji Obywatelskiej, Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej i Bogdan Tomaszek z Prawa i Sprawiedliwości. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej Beniamin Godyla, na którego głos oddało 53 012 mieszkańców. Drugi wynik odnotował Bogdan Tomaszek (47 230 głosów), zaś na Romana Kolka zagłosowało 30 221 mieszkańców.

Sukces wyborczy Beniamina Godyli może być zaskoczeniem, jeśli weźmie się pod uwagę, że początkowo nie miał on startować w wyborach. Wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej i Mniejszości Niemieckiej miał być Roman Kolek, ale ostatecznie oba ugrupowania nie dogadały się i KO postawiła na Godylę.

Beniamin Godyla jest przedsiębiorcą i samorządowcem z powiatu oleskiego. Z ramienia Nowoczesnej bezskutecznie starał się o mandat senatora w wyborach cztery lata temu.

10 KOMENTARZE

 1. Trzeba być zmanipulowanym tępakiem, żeby głosować przeciw PiS, a nie za naszymi sprawami. Już mieliśmy senatora z Olesna. Nie nauczyło was to jednak, żeby głosować wbrew POdziałom!

 2. Koleś byl wcześniej z nowoczesnej i sie nie dostal, teraz jest z pisu i sie dostal, bo pewnie ze jest z pisu, a ze kiedys byl lewakiem a teraz sie przefarbowal to jest mały Pikuś… oj bedzie was dymal pis podatkiem katastralnym, ale widać wam to obojetne gdzie mieszkacie, czy na ulicy czy w mieszkaniu…

 3. Kto ustalał listy PiS? Ta osoba jest odpowiedzialna za to, że nie mamy senatora. Niech ją teraz Kaczyński rozliczy. Zamiast Peczkisa dali Tomaszka, co zwiastowało tylko porażkę i tak też się stało. Komu na tym zależało? Na pewno nie osobie sympatyzującej z naszym miastem. Przez takich lokalnych strategów Popaprańcy wzięli senat. Cebulowska do dymisji!!!

 4. Pan Godyla nie bedzie reprezentowac K-Kozla.Dba o wlasne przedsiebiorstwo.Na dowod tego prosze spojrzec na konferencje dzialaczy PO-KO,ktora poswiecona byla przedstawieniem kandydatow do Parlamentu.Nie bez przypadku w tle pojawia sie lokal Pana Godyli.Na dodatek blizszy sercu bedzie zapewnie powiat oleski. Gdy slyszymy w spocie wyborczym Pana Godyli,ze Jego najwazniejszym celem jest to,zeby w Senacie zdobyc wiekrzosc,to potwierdza tylko teze,ze startuje w wyborach aby blokowac ustawy ,ktore beda wprowadzane przez Zjednoczona Prawice.Zdecydowanie za malo kreatywnych pomyslow na opolszczyzne,w tym K-Kozle.

 5. Ludzie lubią słodkie.
  A tak na poważnie to cecha nowych czasów.
  Po co nam senator z doktoratem i dużym doświadczeniem politycznym.
  Lepszy jest senator cukiernik.

Skomentuj