Pierwsze pojazdy przejechały nową drogą. Uroczyste otwarcie obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla

32

Kędzierzyn-Koźle doczekał się obwodnicy. W poniedziałek tuż po oficjalnym otwarciu, na drogę wyjechali pierwsi zmotoryzowani. Nowopowstały odcinek drogi kosztował ponad 270 milionów złotych.

Obwodnica Kędzierzyna-Koźla to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Zakres prac objął utworzenie 14,3 kilometrów nowoczesnej drogi, w tym 18 obiektów inżynierskich. W uroczystym otwarciu obwodnicy wzięli udział: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, posłanki na Sejm Violetta Porowska i Katarzyna Czochara, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, senator RP Grzegorz Peczkis i radna miejska Katarzyna-Kukolka-Bogocz.

– Wszyscy mieszkańcy mają nadzieję na korzystanie z bezpiecznych i przewidywalnych dróg. Dotrzymujemy słowa. Dzisiaj oddajemy do użytku obwodnicę Kędzierzyna-Koźla. Mam nadzieję, że będzie spełniać swoją rolę i będzie odbierana jako sposób na bezpieczny ruch samochodowy. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do budowy tej obwodnicy i zostawili tu część swojego życia – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

– Ilość oddawanych obwodnic w województwie opolskim wciąż rośnie. Ta obwodnica zapewnia bezpieczeństwo dostaw, bardzo często materiałów niebezpiecznych do zakładów zlokalizowanych w na terenie Kędzierzyna-Koźla. W tej chwili bezpieczeństwo mieszkańców jest zapewnione – mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Wydarzenie relacjonowaliśmy na żywo:

32 KOMENTARZE

 1. A Naszą gwiazdę Sabine to asfalt parzył…że się nie pojawiła na otwarciu? Może ją w przyszłości zwęzi i posadzi kwiatki?

  • Oj tam, oj tam @Mieszkaniec.😕 Nie jest tak źle 🤭
   Pani gwiazda się zaszyfrowała – żeby nie POdpaść u folksdojcza zwanego też Waranem z Comod’ą 🥴

   Dlatego przebrała za tego robotnika w pięknym kombinezonie.😆
   I nie bardzo ją tutaj widać 😎

 2. W którym miejscu wjechać na tę obwodnicę z zakładów Blachownia, aby był to bezpieczny przewóz niebezpiecznych substancji i bezkorkowo?

  • A to już pytanie do pani prezydent, bo łączniki buduje miasto. A! Zapomnialem, ze nie wybuduje, bo jej koledzy w unii blokują kpo dla Polski.

  • Jak na razie, tak, jak dotychczas: albo przez Sławięcice i Ujazd, na wschód, albo przez osiedle Blachownia i osiedle Piastów na zachód i północ…
   A korki i zagrożenie dla Mieszkańców ze strony ciężkiego transportu jak były, tak i są w dalszym ciągu. Z terenów siedzib Mieszkańców wyprowadzili tylko i wyłącznie cysterny z ZAK-u!! A korki samochodowe w K.-K. na odcinku od ul. Energetyków do skrzyżowania ze zjazdem na obwodnicę, oraz od tego skrzyżowania do ronda z ul. Grunwaldzką jak były, tak są i dalej będą!!
   Teraz zapewne pretekst „inflacyjny” żeby nic dalej nie robić, będzie doskonałą wymówką!

 3. To ile dołożyła Unia do tego interesu, bo jak widzę to oficjele sami z jedynie panujacej nam partii. Stąd wniosek pis razem z Unią.

 4. Czy zakończenie obwodnicy tzn. połączenie ze starą drogą nr 40 jest na pewno bezpieczne szanowni państwo otwierający dzisiaj tą inwestycję? Bo mi się tak nie wydaje. Nie ma tam nic: ani węzła, ani ronda, ani świateł. Zjazd od strony Łanów na starą DK 40 w kierunku Ujazdu – jak sobie wyobraża inwestor?

 5. RozPiSła się ta Partia, aż pęka w szwach.

  Jaką kwotę przelał Paczkis na konto Partii PiS jako „dobrowolną darowiznę” za intratne stołki w SSP? Nie żebym był ciekawy ale tak pytam jako zwykły szary obywatel a nie brukselski rozpasły Ruchu „kabriolet” vel „kilometrówka”.

 6. Już Ci odpowiadam. Ci geniusze w ogóle chcieli wyciąć ten „wjazd”, a nam – mieszkańcom Ujazdu udało się ich 'przekonać’ do stworzenia takiej prowizorki, ograniczenia tonażu do 3,5t oraz ustanowienia statusu tego „łącznika” jako droga wewnętrzna (co jest kompromisem nie zadowalającym zapewne większości). Szkoda, wielka szkoda bo można było to rozwiązać w cywilizowany sposób, ale rządowi planiści i nasza gmina nigdy nie brali poważnie pod uwagę takiego rozwiązania (jako mieszkaniec i tak cieszę się, że prawdopodobnie wciąż będę mógł w tym miejscu włączać się w nową/starą drogę. Droga powinna mieć normalny, pełnoprawny węzeł w tym miejscu lub pas do włączania się/skrętu do i z Ujazdu.

 7. 07 listopada minęła kolejna rocznica Rewolucji Październikowej.😕

  Z TEJ okazji składam BARDZO szczere
  !!!!! życzenia całej BOLSZEWII – żeby sczezła do KOŃCA i NA ZAWSZE 🥴🙄

  Żeby nawet smród nie pozostał PO tym plugastwie 😎

 8. Tu chyba duży nie takt wystąpił. Jak Adamczyk otwiera obwodnicę, powinny zabrzmieć dźwięki pieśni:
  Na samym przedzie Adamczyk jedzie,
  I piękną drogę do nas wiezie
  Hej podziękujmy Adamczykowi
  Hej najlepszemu ministrowi

 9. Jaka szkoda że w uroczystości nie wzięli udziału Ojcowie i Mamusia naszego miasteczka a lokalne radyjko jako temat dnia uznało… bodaj morsy w Krapkowicach czy jakoś tak…

 10. Obecnej władzy jeszcze jedną rzecz można zarzucić. Choć to nie zarzut, bo w oczach wyborców to atut. Przy takim nawale obowiązków zdecydowanie nie mają czasu na zbytki, troska o ojczyznę, a na samym końcu ustawia się własne potrzeby tak jak Prezes. Ta władza PiS nie potrafi się… ubrać.

 11. Taka prosta sprawa jak otwarcie obwodnicy-a nie mogą się dogadać -różnice polityczne
  Przecież nikomu czapka nie spadnie jak pokaże się w obecności oponentów politycznych.
  Ta obwodnica będzie służyć wszystkim mieszkańcom, bez względów na barwy polityczne.
  To po co te harce-nie rozumiem

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj