sobota, 20 kwietnia 2024 14:38

Pierwsza porażka ZAKSY w sezonie. Mistrzowie Polski słabsi od ekipy z Zawiercia

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle doznali pierwszej ligowej porażki w sezonie. Mistrzowie Polski przegrali w Zawierciu z miejscowym Aluronem CMC Wartą.

Hitowe starcie trzeciej kolejki PlusLigi rozpoczęło się po myśli miejscowych. Gracze z Zawiercia szybko wyszli na prowadzenie i przez większą część gry mieli przewagę. Kędzierzynianie w połowie seta zdołali doprowadzić do remisu, ale druga część seta rozgrywana było pod dyktando miejscowych, którzy wygrali do 18.

W drugiej odsłonie role na parkiecie odwróciły się. To kędzierzynianie sprawiali lepsze wrażenie, miejscowi w decydującym fragmencie gry pogubili się i ZAKSA odskoczyła na trzy oczka. Do końca tej części gry nasz zespół kontrolował już sytuację i wyrównał stan meczu.

Siatkarze obu drużyn kontynuowali zaciętą walkę w trzecim secie. Zespoły kilkukrotnie wymieniały się prowadzeniem i kibice oglądali bardzo interesujące widowisko. O wygranej gospodarzy zadecydowała końcówka, w której asa posłał Tavares, z kolei gracze z Kędzierzyna-Koźla dwukrotnie pomylili się w polu zagrywki i miejscowi wygrali do 22.

ZAKSA dobrze rozpoczęła czwartą partię, w połowie seta miała już cztery oczka przewagi (15:19) i wydawało się, że nie będzie miała większych problemów z doprowadzeniem do tie-breaka. W końcówce ambitni gospodarze pokazali jednak serce do gry i wyrównali. W grze na przewagi górą byli zawiercianie, którzy wykorzystali słabszą końcówkę ZAKSY wygrywając do 25, a cały mecz 3:1.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 27:25).