Pięć lat więzienia dla matki, która utopiła noworodka w toalecie. Finał głośnej sprawy z Gierałtowic

3

Sąd Okręgowy w Opolu skazał 24-letnią Sabinę W. na pięć lat więzienia. Kobieta w czerwcu ubiegłego roku utopiła w toalecie swojego nowonarodzonego synka.

Dramat rozegrał się 27 czerwca 2019 roku w budynku wielorodzinnym w Gierałtowicach (gmina Reńska Wieś). Ratownicy medyczni wezwani do jednego z mieszkań znaleźli w toalecie martwego noworodka.

W toku dochodzenia śledczy ustalili, że chłopczyk urodził się żywy. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziecka było utonięcie. Kobieta przez cały czas utrzymywała, że nie była świadoma tego, iż jest w ciąży.

Proces ruszył na początku tego roku, a wczoraj zapadł wyrok. Sąd Okręgowy w Opolu uznał Sabinę W. winną zabójstwa noworodka, uznając, że działała w szoku poporodowym, co było okolicznością łagodzącą przy orzekaniu wyroku. Kobieta została skazana na pięć lat więzienia, wyrok nie jest prawomocny.

3 KOMENTARZE

  1. Facet w sklepie zrobił z cenami przekręt na dwa zł i grozi mu do 8 lat A tu kobietą zabiła człowiek i do pięciu lat . To prawo jest do DUPY .

Skomentuj