Piąte podejście do sprzedaży dworku w Komornie. Zabytek jest do wzięcia za pół miliona złotych

4

Po raz piąty na przestrzeni niespełna trzech lat gmina Reńska Wieś postara się znaleźć nowego właściciela dla zabytkowego dworku w Komornie.

Po raz pierwszy zabytkowy dworek został wystawiony na sprzedaż pod koniec 2015 roku. Wtedy to cena wywoławcza wyniosła blisko 2,4 miliona złotych. W kolejnych próbach cena nieruchomości oraz przynależnego do niego zabytkowego parku romantycznego z plantami i stawem ze sztuczną wyspą, a także budynku byłego internatu szkolnego była obniżana. Do tej pory nie znalazł się jednak żaden nabywca.

Władze Reńskiej Wsi nie dają za wygraną i właśnie ogłosiły piąte już postępowanie w sprawie. Tym razem cena wywoławcza wynosi 540 tysięcy złotych. Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć, połowa z kwoty, za którą zostanie sprzedany dworek, trafi na konto starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Blisko pięć lat temu to właśnie powiat przekazał gminie dworek, zastrzegając sobie przy tym udział w dochodach z jego ewentualnej sprzedaży. Przekazanie zabytku było formą zadośćuczynienia dla gminy, która przejęła szkołę w Komornie.

Reńska

4 KOMENTARZE

  1. Jest tylko jeden szkopuł przed dworkiem stoi potężna chlewnia i obora co szpeci jak za czasów PGR-ów.Kto by czciał takie coś 20 metrów przed głównym wejściem ;(

Skomentuj