Pełen kościół na występie chóru „Kandersino” oraz Kędzierzyńskiej Filharmonii Młodych

0

Gromkie brawa usłyszeli artyści z powiatowego chóru „Kandersino” oraz Kędzierzyńskiej Filharmonii Młodych po koncercie w kościele św. Mikołaja.

Koncert zorganizowany w murach świątyni wymaga specyficznej, muzycznej aranżacji, tym bardziej jeśli mówimy o koncercie pasyjnym. Za to muzyka oraz śpiew brzmią wtedy wyjątkowo, tym bardziej, że soliści przygotowywali się do niego od wielu dni.

– Oczywiście jak zawsze mamy pewien stres, bo nigdy nie wiemy, jak koncert zostanie odebrany, dajemy z siebie wszystko i cieszymy się, że publiczności spodobało się – mówi dyrygent chóru Gotfryd Włodarz, zarazem dyrektor kędzierzyńskiej szkoły muzycznej.

W programie znalazły się utwory wokalno-instrumentalne Mozarta, Haendla oraz Bacha, które wprowadziły wszystkich w Wielki Tydzień. Przed ołtarzem usytuowanym w kościele p.w. św. Mikołaja artystom towarzyszyła cała gama instrumentów muzycznych, w tym charakterystyczne, duże bębny, na których ogrywane były poszczególne fragmenty utworów. W sumie przed publicznością wystąpiło kilkudziesięciu muzyków.

W koncercie wzięła również udział starosta Małgorzata Tudaj.

Skomentuj