Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 13:55
Reklama
Reklama
Reklama

Peeling enzymatyczny - jak działa i kiedy go stosować?

Peeling enzymatyczny - jak działa i kiedy go stosować?
Stosowanie peelingu do twarzy to absolutna konieczność, jeżeli chcemy cieszyć się miłą w dotyku cerą pozbawioną niedoskonałości. Do najpopularniejszych rodzajów peelingów należą te ziarniste. Niemniej jednak, nie zawsze będą one dobrym wyborem. Warto byłoby poznać peeling enzymatyczny i dowiedzieć się, kiedy to właśnie jego należy stosować.


Czym jest peeling enzymatyczny i jaką ma formę?


Zdecydowanej większości z nas, peeling kojarzy się z energicznym pocieraniem twarzy różnego rodzaju drobinkami. Najczęściej są to jakieś pestki owoców. Tymczasem, formuła peelingu enzymatycznego jest zupełnie inna. Z tego też względu, kosmetykiem tym nie trzeba, a nawet nie należy intensywnie pocierać swojej twarzy. W składzie peelingu enzymatycznego znajdziemy najczęściej bromelainę oraz papainę. To właśnie te owocowe enzymy pozwalają pozbyć się martwego naskórka. W drogeriach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych można zakupić peeling w formie musu, żelu, a także proszku. Wybierzmy więc taki rodzaj kosmetyku, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom.

Jak działa peeling enzymatyczny?


Peelingi enzymatyczne działają dość podobnie jak klasyczne peelingi ziarniste. Ich głównym zadaniem jest usunięcie martwego naskórka oraz zanieczyszczeń w porach skóry. Niemniej jednak, peeling enzymatyczny nie podrażnia mechanicznie skóry. Z tego też powodu raczej nie powoduje podrażnień. Oprócz enzymów owocowych, w peelingach enzymatycznych znaleźć możemy na przykład oleje oraz ekstraktu roślinne.

Dzięki temu, kosmetyk ten wyrównuje koloryt skóry, a także nawilża ją. Składniki znajdujące się w niektórych peelingach mogą także pozytywnie wpływać na stan naczynek krwionośnych, jak również mogą przyspieszać gojenie się wyprysków. Aby można było jednak mówić o pozytywnych efektach działania peelingu, należy stosować go systematycznie. Najlepiej będzie, jeżeli kosmetyk będziemy aplikować na swoją skórę przynajmniej raz w tygodniu. W przypadku cery silnie zanieczyszczonej, można użyć kosmetyki nawet dwa razy w przeciągu tygodnia. Warto obserwować to, jak skóra reaguje na konkretny preparat.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://ziaja.com/p/5901887026273/peeling-enzymatyczny-271

Jakim cerom poleca się peeling enzymatyczny i jak go stosować?


Peeling enzymatyczny poleca się przede wszystkim posiadaczom skór wrażliwych i płytko unaczynionych. Ich stosowanie będzie także zalecane w przypadku aktywnego trądziku, zarówno różowatego, jak i pospolitego. Peeling ziarnisty mógłby w takim przypadku podrażniać stany zapalne i doprowadzać do rozniesienia bakterii po skórze. To, w jaki sposób stosować peeling enzymatyczny, zależy w dużej mierze od tego, z jaką jego formą mamy do czynienia. Jeśli kupujemy peeling w formie żelu, należy nałożyć go prosto z tubki na oczyszczoną skórę twarzy.

Jeżeli jednak stawiamy na peeling w proszku, musimy najpierw wymieszać odpowiednią jego ilość z wodą bądź hydrolatem. Dopiero potem będzie można taki kosmetyk nałożyć na skórę. Większość peelingów enzymatycznych wymaga tego, aby pozostawić je na twarzy przez mniej więcej kwadrans. Po upływie tego czasu, kosmetyk należy zmyć chłodną wodą.




Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Set i mecz 17.12.2022 20:39
Kompromitująca gra Zaksy ma twarz prezesa Zaksy p.Szpaczka,to on siedzi na szczycie piramidy zbudowanej z mozołem przez S.Świderskiego 2 krotnego Mistrza Europy,a prezesik Szpaczek,rozwala to co S.Świderski przez lata budował ,Zaksę i jak widać p.Szpaczek jest na dobrej drodze do rozpadu Zaksy!Prezesik Szpaczek miał 8 m-cy aby WZMOCNIĆ Zaksę,a co zrobił,osłabił zespół i teraz są tego wyniki jak dzisiejszy mecz!

On 17.12.2022 20:36
Takiej nijakiej ZAKSY nie było od lat i nie mam na myśli samej przegranej tylko sposób w jaki do niej doszło. O dziwo zmiennik pierwszego rozgrywajacego spisywał się lepiej niż srednio ale za to nasz drugi libero to trochę ewenement bo nie potrafi przyjmować a jak już mu się udało to rozgrywajacy ćwiczył sprinty bo tak dokładnie mu dogrywał. Ta nijakość dotyczy zarówno zespół jak i trenera i zarząd - bo ściaganie obcokrajowców na ławkę to mistrzostwo. Coż po latach sukcesów będą lata chude i to jest ok ale żeby tak szybko po najlepszym sezonie w historii polskiej siatkówki klubowej to już jest sztuka.

Krówka 17.12.2022 20:27
Oni pasztet z indyka jedzą, a nasi wdychają benzen i salmag.

🇨🇵 ZAKSA 🇨🇵 17.12.2022 20:09
Znowu Zaksa grała osłabiona jak jest ważny mecz. Czy oni w końcu wyjdą w pełnym składzie na parkiet? Nie ma rozgrywającego i libero a Kaczmarek po infekcji jest daleki od optymalnej formy. W pierwszym secie jeszcze jakoś ta gra wyglądała ale w drugim w końcówce, zagrali jak amatorzy. Strata czterech punktów pod rząd i już było po secie. Na koniec jeszcze obcierka po ramieniu. Zamiast się sprężyć to znowu te głupie oddawanie punktów. Dobrze, że trzeciego seta zagrali na pełnych obrotach od początku po wcześniejszym maraźmie. Pod koniec seta potracili trochę punktów ale pewnie go wygrali. W czwartym w miarę dobrze zaczęli a potem jakby jakiejś zapaści dostali i z sześcio punktowej przewagi zrobił się remis. I znowu walka na styku. Olsztyn wyszedł na prowadzenie w końcówce i Zaksa przegrała wygranego seta. Nie potrafili zablokować Butryna, który dostawał większość piłek. W piątym secie znowu zapomnieli jak się gra i zaczęli fatalnie. 4 punkty straty przy zmianie stron. Trener to też chyba przespał tem mecz. Zamiast wpuścić Klutha, który ostatnio dobrze grał to trzyma na boisku Kaczmarka, który jest bez formy. Wstyd tracić punkty w takim meczu grając gonu siebie i jeszcze go przerżnąć. A powinno być spokojnie 3-1 dla naszych ale sam się mecz nie wygra. I już czwarta porażka a dopiero runda rewanżowa się zaczęła. Potem będzie brakować tych punktów że słabszymi drużynami. Zaksa traci do Zawiercia, które ma dwie porażki już 7 punktów.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
PRZECZYTAJ