Danuta Staniś, Marzanna Pogorzelska i Radosław Truś to nowi „zasłużeni dla miasta Kędzierzyn-Koźle”. Podczas dzisiejszej sesji odebrali tytuły.

Głosowanie nad przyznaniem tytułów odbyło się na sesji miesiąc temu. Na początku dzisiejszych obrad wyróżnieni odebrali grawertony i gratulacje od przewodniczącego rady miasta Andrzeja Kopcia i wiceprzewodniczących Ewy Czubek i Grażyny Radki oraz prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej.

– To wyróżnienie jest dla mnie bardzo ważne. To uhonorowanie tego, co się robiło, ale też zobowiązanie i mocna inspiracja, by działać nadal na rzecz wartości, które są dla mnie ważne. Cieszę się, że są ważne także dla mieszkańców tego miasta – dziękowała Marzanna Pogorzelska.

Marzanna Pogorzelska to znany pedagog z Kędzierzyna-Koźla angażująca się w szeroko rozumiane działania na gruncie obrony praw człowieka i tolerancji. Prowadziła szkolne koło Amnesty International. Obecnie jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Opolskiego.

Danuta Staniś wraz z mężem Zbigniewem Stanisiem (uhonorowanym przed rokiem) od lat prowadzi Zespół Pieśni i Tańca „Komes” reprezentujący Kędzierzyn-Koźle na wielu imprezach kulturalnych w kraju i na świecie, zdobywając tam liczne nagrody i wyróżnienia.

Radosław Truś to pomysłodawca organizowanego do dziś Festiwalu „Wrzosowisko” i innych wydarzeń kulturalnych w nurtach poezji śpiewanej i podróżniczych. To również były radny miejski. Obecnie jest mieszkańcem Gliwic, ale nadal zasiada w jury „Wrzosowiska”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj