Paulina Ligarska brązową medalistką Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

3

Dużym sukcesem zakończył się start pochodzącej z Kędzierzyna-Koźla Pauliny Ligarskiej w lekkoatletycznych 60. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Reprezentująca barwy SKLA Sopot dziewiętnastolatka stanęła na najniższym stopniu podium.

Dla Pauliny Ligarskiej to był wymarzony debiut w seniorskich Mistrzostwach Polski. W zawodach rozgrywanych w Toruniu kędzierzynianka wywalczyła brązowy medal w pięcioboju, srebro było na wyciągnięcie ręki.

Rozpoczęła od szóstego wywalczonego w biegu przez płotki na dystansie 60 metrów, czasem 9.23 ustanowiła swój rekord życiowy. W kolejnej konkurencji, którą był skok wzwyż, kędzierzynianka zanotowała czwarty wynik, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.63 metra. Do walki o medalowe pozycje, reprezentantka SKLA Sopot włączyła się podczas konkursu pchnięcia kulą, w którym ustanowiła swój rekord życiowy, uzyskując odległość 12.85 metrów.

Życiówkę udało się pobić również w konkursie skoku w dal, w którym Paulina osiągnęła wynik 572 centymetrów. Do ostatniej konkurencji, czyli biegu na 800 metrów, kędzierzynianka przystępowała jako trzecia zawodniczka w klasyfikacji ogólnej. Na metę wbiegła jako trzecia z czasem 2.24.79 – tak szybko jeszcze nie biegała.

W klasyfikacji ogólnej Ligarska zajęła trzecie miejsce z wynikiem 3868 punktów i stratą zaledwie 29 punktów do drugiej w zestawieniu Urszuli Gardzielewskiej. Zawody zdominowała koleżanka klubowa Pauliny, Karolina Tymińska, która uzbierała 4400 punktów.

WIĘCEJ o wieloboistce z Kędzierzyna-Koźla przeczytasz w naszym materiale z sierpnia ubiegłego roku.

3 KOMENTARZE

Skomentuj