Patrole policyjne przy szkołach w całym regionie. Miało dojść do prób porwania dzieci

3

Rodzice wysyłają sobie ostrzeżenia, a jednostki policji kierują patrole w rejony szkół na całej Opolszczyźnie. Wczoraj i dzisiaj miało dojść do prób porwania dzieci.

Jak ustaliła Nowa Trybuna Opolska, do obu zdarzeń doszło na terenie Opola. Relacje dzieci są podobne. Miał do nich podjechać ciemny lub czarny samochód, prawdopodobnie golf z żółtymi tablicami rejestracyjnymi, a kierowca kazał wsiadać. Jedna z dziewczynek opisała, że mężczyzna był ubrany w kominiarkę i groził, że jeśli nie posłucha, zabije ją. Na szczęście dzieciom udało się uciec. Do podobnego zdarzenia w zeszłym tygodniu miało dojść także w gminie Murów.

– W związku z pojawiającymi się sygnałami w mediach społecznościowych o możliwości zaczepiania dziecka w drodze do szkoły, informujemy, że weryfikujemy spływające do nas sygnały. Policjanci w całym województwie otrzymali wiadomość o takim zgłoszeniu, kontrolują okolice szkół oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać dzieci – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Zawsze warto przypomnieć swoim dzieciom, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, zwłaszcza w kontakcie z nieznajomymi – szczególnie teraz, przed zbliżającymi się wakacjami – radzą policjanci.

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe kto TERAZ próbuje WZNIECIĆ PANIKĘ wśród dzieci i rodziców?😠

    BARDZO to przypomina maile i telefony o położonych ładunkach wybuchowych SZKOŁACH podczas matur😠

Skomentuj