Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle rozdaje mieszkańcom maseczki ochronne

25

Maseczki ochronne mogą zmniejszyć ryzyko zarażania koronawirusem. Obecnie niezwykle trudno je zdobyć. Dlatego Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle, wspólnie z sympatykami i ludźmi dobrej woli, na własną rękę rozpoczęło ich produkcję. Mieszkańcy miasta otrzymują je bezpłatnie.

Do tej pory udało się wyprodukować tysiąc maseczek. Dzisiaj członkowie stowarzyszenia rozdawali je m.in. na ulicy Wojska Polskiego. W każdym pakiecie są dwie maseczki materiałowe.

Jak zapowiada Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle, akcja potrwa do czasu ustania epidemii. Aktualne informacje o miejscach, w których będzie można otrzymać maseczkę, stowarzyszenie zamieszcza na swojej stronie na Facebooku – kliknij, aby przejść.

25 KOMENTARZE

 1. Super akcja ale czemu oni mają prawa wyjść na ulice a zwykli mieszkańcy po za zakupami nie? Ich przepisy nie dotycza i oni mogą wiele a nas będzie Policja karać nawet jak się z dzieckiem na podwórko wyjdzie pod blok.Trochę to nie fear jest

 2. Proponuję aby Niewadzisz, kibic, prezes Chemika oraz PATRIOTYCZNY KEDZIERZYN, zaczął leczyć w szpitalu. Też będzie
  Brawo! Super Akcja Dziękujemy, Fajna Inicjatywa. Czy wy nie widzicie że to wszystko działan ia „pod publiczkę”?

  • Nie widzimy, że to wszystko pod publiczkę. Za to widzimy, że tobie zawsze przeszkadza, że ktoś coś robi bezinteresownie i próbujesz zniechęcać i obrzydzać – a ty coś zrobiłeś dla mieszkańców, bezinteresownie? Nie? Wiedziałem.

  • Specjaliści z CDC zmieniają zalecenia, nakłaniając teraz wszystkich do noszenia masek po wyjściu z domu. Zmiana nie wynika z tego, że eksperci się wcześniej mylili, ale z tego, że wokół jest coraz więcej zakażonych osób i wiele z nich przechodzi COVID-19 bezobjawowo. W tej sytuacji korzyści z niepełnej ochrony, jaką daje noszenie niespecjalistycznej maski, przeważają nad wadami tego rozwiązania.

   • Możesz na rzecznika ministra zdrowia awansować. Masz wiedzę potrzebną do uzasadniania w TVP wszystkiego, co wcześniej było obśmiane przez tego ministra.

 3. A ty poza opluciem coś zrobił dla mieszkańców w związku z epidemią? Jak nie umiesz pomóc, to przynajmniej zamilcz.
  Maseczek brakuje wszędzie, a ich cena w niektórych sklepach powala. Dziękujemy za każdą taką inicjatywę.

 4. Po pierwsze czy ktoś zrobił test aerozolowy tego materiału na maseczkę. Po drugie czy te maseczki mają logo Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Po trzecie było to nielegalne zgromadzenie. Po czwarte przypadkowo przechodził obok fotoreporter i jest dla policji dokumentacja, bo wiadomo w lesie czy na myjni byłby mandat 500 zł, a nawet więcej. Po piąte rzecznik policji opisał takie zdarzenie: że oni działają, żeby osły nie wchodziły na minę, czy jakoś tak.

  • @raca dawniej w szkole był przedmiot Przysposobienie Obronne. Jednym z zadań domowych było wykonanie metodami domowymi maseczki chroniącej przed pyłem, aerozolami itp. w ramach obrony przed bronią ABC. Omówione było kryteria doboru materiałów użytych do wykonania i zasada działania (filtracji) maseczki. :))) W Chinach, Iranie, Czechach ludzie sami szyją maseczki. :)))

   • przedmiot tak się pisze: przysposobienie obronne.
    Co do reszty to uszyj sobie nawet z blachy. Jakby słuchać tego co w książkach z lat kiedy chodziłeś do szkoły to już by połowa ludzi na świecie nie żyła.

    • Zasady fizyki, mechaniki, itp od miliardów lat nie zmieniły się i są do dzisiaj aktualne. Widać zapomnieli ciebie tego nauczyć w szkole.

    • Jeszcze jedno @batik ta instrukcja jak „Naczelny lekarz USA pokazuje, jak w kilka sekund zrobić maseczkę.” jest aktualna z tym jak określiłeś „Jakby słuchać tego co w książkach z lat kiedy chodziłeś do szkoły to już by połowa ludzi na świecie nie żyła.” Link poniżej w moich komentarzach. :))) Widać fatalna jest ta twoja szkółka. :)))

 5. Pewnie mają wiedzieć że @Fghj potrzebuje maseczkę i przynieś zanim pomyśli o tym. Jak masz problem z internetem to poproś by inna osoba pomogła. Trochę INICJATYWY :)) Informację masz w artykule „…. Aktualne informacje o miejscach, w których będzie można otrzymać maseczkę, stowarzyszenie zamieszcza na swojej stronie na Facebooku – kliknij, aby przejść.” Masz Link: https://pl-pl.facebook.com/pkkozle/

  W Czechach ludzie masowo sami sobie i dla innych, instytucji szyją. I co ? Umieją to robić. W Polsce jedynie jęczyć, jątrzyć, narzekać i zrzucać na innych potrawią. Kiedy znajdą się ludzie chcący i pomagający to ich oczywiście trzeba oczernić, z gównem zmieszać !!!

  • Tu nie Czechy szył masek nikt sam nie bedzie, Prawdziwy Polak zawsze będzie lepszy od Pepika, Knedla i nie będzie z niego brał przykładu. Naród Wybrany żyjący w zaoranym państwie teoretycznym. Sami chcieliście… Masek specjalistycznych nie ma bo za 10zlotych je wyprzedawali a teraz chce kupić za 80 za sztukę, kto takim gospodarnym władcom zabroni, a to Polska właśnie, jaka szkoda…

 6. W ramach nauki i techniki (kiedyś prac ręcznych) szyło się różne rzeczy. Może teraz dało by się uszyć trochę maseczek?
  Na szóstkę.🙂

Skomentuj