Patriotyczne upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. W poniedziałek zbiórka na rondzie Pileckiego

22

W poniedziałek 1 sierpnia obchodzona będzie 78. rocznica powstania warszawskiego, niepodległościowego zrywu przeciwko niemieckiemu okupantowi. Wydarzenia upamiętniające, którym towarzyszyć będą syreny alarmowe, zaplanowano w całym kraju. Nie inaczej będzie w Kędzierzynie-Koźlu.

„Jak co roku, 1 sierpnia, spotkamy się na Rondzie Rotmistrza Witolda Pileckiego (koło galerii Odrzańskie Ogrody), by uczcić pamięć Powstańców Warszawskich. W tym szczególnym dniu pamiętać będziemy o ludziach, którzy przelali krew za naszą wolność i niepodległość. Serdecznie zachęcamy do udziału” – przekazało Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Uruchomione zostaną syreny alarmowe. Jednocześnie będzie to test systemów ostrzegania.

22 KOMENTARZE

 1. „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium „- słowa Józefa Piłsudskiego.
  Ciekawe, kto się pojawi na zaproszenie Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle?

 2. Będę nocował w namiocie na rondzie żeby mieć fajne miejsce. Jak Jarosław będzie jechał na wakacje, to mu pomacham.

 3. Policja powinna ich rozgonić za blokowanie ronda i zadymienie, a tym samym spowodowanie zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. Niech sobie świrują na stadionie.

 4. Czy rocznicę upadku Powstania także będziecie świętować? To była hekatomba, rzeź niewinnej młodzieży i cywilów. Dla upamiętnienia powinno się oddać refleksji, a nie odstawiać huczne szopki. Wstyd!! Po stokroć WSTYD!!

  • jaco – gloria victis – chwała zwyciężonym – to oddanie najwyższej czci tym, którzy zginęli, bo podjęli nierówną walkę z potwornym złem. A ruskie na prawym brzegu Wisły celowo czekały, by powstanie się wykrwawiło. Powtarzasz ich doktrynę o niecelowości tego zrywu – za ich komuszych czasów w Polsce nie można było o nim dobrze mówić. Czy wstydem nazwiesz też powstanie w getcie warszawskim, które nie miało najmniejszych szans?

 5. Czy zostały wyciągnięte jakieś wnioski względem prowodyrów tej akcji i wciągnięcia naiwnej młodzieży, która omamiona mżonkami „przywódców powstania” ginęła bez sensu??

  • Mrzonka pochodzi od wyrazu mżyć, jednak reforma oświaty z 1936r. przyjęła skojarzenie nie z deszczem, a z marzeniem, stąd mrzonka zapisywana jest z użyciem rz.

   • Fajne dzięki za edukację kasty rządzącej, my władza nie przejmujemy się tak przyziemnymi drobnostkami, czy widziałeś ostatnio prof Miodka w TVP ???

    dziękuję, kurtyna…

 6. Noooooooooo NIE dobrze, niedobrze z tymi wyjącymi syrenami i biciem dzwonów ?

  Przeca UKOCHANA władzunia Matołkowa i miejscowa BOLSZEWIA bedo miały ogromnego stresa ? A mosze NAWET jakie rozwolnienie ?

  A i część miejscowej ludzkości PełO, tysz bydzie sie stresować. ?
  Czyli NIE dobrze, nie JEST DOBRZE. ?
  A może i dobrze ?

  • A po jaki grzyb to przywoływać, jak potomki powstańców jak by nie patrzeć to uciekli do …. Niemiec.

   Zajedź do Ciska ostoi polskości i zapytaj, stawiam skrzynkę wyrobów akcyzowych, jak kogoś spotkasz i porozmawiasz…

   • A potomki powstania warszawskiego, no może nie uciekali, ale siedzą w Anglii, Szkocji czy jueseju.
    Pozostali jedynie nieliczni niedołężni z racji wieku i chorób uczestnicy, którym już wszystko jedno gdzie dokończą żywota.
    Czy w takim razie wyjazd do Anglosasów jest lepszy od wyjazdu do Niemiec?
    Wyjaśnisz nam tu może światły Ryszardzie,… itd?
    W obu przypadkach to wyjazd w celu poprawienia sobie i rodzinie bytu.

 7. Trochę z innej beczki? Jeden z portali prowadzi ranking – kto bardziej kłamie i oszukuje? Sowiety czy Krzyżaki? ?

  Trochę trudny wybór.? Dlatego ja obstawiam rodzimą hybrydę. Moim zdaniem chyba wcale nie gorszy jest w tym pakecie tematów Krzyżak-Ryżak.?

  W końcu folksdojcz (zwany karaluchem) z PełO ma doskonale obcykane obydwie opcje, z dużą ilością wazeliny wobec jednych i drugich.?

  Oczywiście drudzy oszuści są znacznie bliżej serca karalucha.? Bo tutaj ilości wazeliny wobec Krzyżaków nawet nie da się określić?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj