Parys i Wojciechowski mówią „pas”. Szykuje się zmiana wójtów w dwóch gminach powiatu

0

Zapowiada się nowe samorządowe rozdanie w gminie Cisek i Reńska Wieś. Urzędujący od lat wójtowie obu samorządów jesienią nie zamierzają ubiegać się o najważniejszy fotel w gminie.

Zarówno rządzący Ciskiem Alojzy Parys, jak i wójt Reńskiej Wsi Marian Wojciechowski związani są z samorządem od dwóch dekad. Obaj włodarze zadeklarowali, że obecna kadencja będzie ich ostatnią na obecnie piastowanym stanowisku.

– Kilka dni temu nabyłem uprawnienia emerytalne. Mogę potwierdzić, że jesienią nie będę ubiegał się o reelekcję. Rozważam natomiast kontynuację działalności samorządowej, być może zdecyduję się na kandydowanie do rady powiatu – powiedział nam Marian Wojciechowski.

Plany startu do rady powiatu snuje również Alojzy Parys. Obecny wójt gminy Cisek uprawnienia emerytalne uzyska dopiero w przyszłym roku. Oznacza to, że po zakończeniu kadencji będzie on musiał co najmniej przez kilka miesięcy znaleźć sobie inne zajęcie.

W obu nadodrzańskich gminach od lat rządzi Mniejszość Niemiecka. Spekuluje się, że po zakończeniu kadencji Parysa i Wojciechowskiego ich miejsce na liście wyborczej zajmą młodsi koledzy z ugrupowania. W tym kontekście wymienia się radnych powiatowych Rajmunda Frischko (Cisek) i Tomasza Kandziorę (Reńska Wieś).

Skomentuj