Partia władzy w Kędzierzynie-Koźlu na rok przed wyborami. Rozmowa z szefem lokalnych struktur

0
Zdjęcie archiwalne - komitet poparcia dla kandydatki PO Brygidy Kolendy-Łabuś przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.

Platforma Obywatelska to ugrupowanie polityczne mające największe przełożenie na procesy władzy w Kędzierzynie-Koźlu. Jego przedstawiciele dominują zarówno w mieście, jak i w powiecie. Czy uda się powtórzyć wyborczy sukces? Na rok przed wyborami samorządowymi o kondycji struktur rozmawiamy z przewodniczącym PO w Kędzierzynie-Koźlu Dariuszem Szymańskim.

– Kilka tygodni temu w rozmowie z naszym portalem prezydent miasta Sabina Nowosielska zadeklarowała, że zamierza powalczyć o reelekcję. Tym razem ma jednak startować z własnego komitetu wyborczego, ale liczy na poparcie Platformy Obywatelskiej. Jakiej jest państwa stanowisko?

– To świeża sprawa, której nie mieliśmy jeszcze czasu ostatecznie przeanalizować. Bierzemy pod uwagę różne rozwiązania, m.in. takie, że obecna prezydent zdecyduje się wystartować pod własnym szyldem. Być może otrzyma nasze poparcie. Wiele będzie zależało od ordynacji wyborczej, która będzie obowiązywała podczas wyborów samorządowych.

– Za rok o tej porze walka o głowy wyborców będzie już trwała w najlepsze. Lokalne struktury PO są na nią gotowe, czy rozpoczęliście już przygotowania do wyborów?

– Jesteśmy w bieżącym kontakcie z naszymi władzami wojewódzkimi, mamy wytyczone główne cele na nadchodzące miesiące. Tak jak każda partia powoli zaczynamy przygotowywać się do wyborów.

– Poprzednie wybory samorządowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim były dużym sukcesem Platformy Obywatelskiej. Rządzicie w mieście i powiecie. Jak ocenia pan te trzy lata w waszym wykonaniu?

– Dobrze. Na pewno sytuacja w radzie powiatu jest o wiele spokojniejsza niż w radzie miasta, ale to wynika z ordynacji wyborczej. W ordynacji jednomandatowej wielu radnych skupia się na własnych okręgach i stara się o realizacje mniejszych zadań, które są istotne z punktu widzenia mieszkańców poszczególnych okręgów.

– Jak wygląda sytuacja kadrowa PO w naszym powiecie?

– Jest stabilna, od dłuższego czasu jesteśmy w stałym gronie i uważam, że dobrze pracujemy na rzecz naszego powiatu i mieszkańców. Niebawem rozpoczniemy przygotowania do wyborów, co na pewno będzie okazją do dyskusji nad przyjęciem do nas nowych ludzi.

Skomentuj