Partia Razem zbierała w Kędzierzynie-Koźlu podpisy za skróceniem czasu pracy

10

W sobotę na ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się fioletowy namiot Partii Razem. Mieszkańcy mogli podpisać się pod projektem w sprawie skrócenia czasu pracy.

Partia Razem to lewica gospodarcza i obyczajowa, która walczy o miejsce na polskiej scenie politycznej. W ostatnich wyborach parlamentarnych Razem nie udało się wejść do parlamentu. Ugrupowanie ma w Kędzierzynie-Koźlu struktury. Działa koło, którego koordynatorem jest Piotr Peljan. W 2016 roku w Kędzierzynie-Koźlu gościł Adrian Zandberg, jeden z założycieli i liderów Partii Razem. W ostatnich miesiącach jej członkowie i sympatycy w Kędzierzynie-Koźlu pojawiali się na protestach przeciwko polityce rządu PiS, a wczoraj można było spotkać ich na ulicy Wojska Polskiego, gdzie przekonywali mieszkańców do poparcia ustawy skracającej czas pracy.

– Możemy pracować krócej i zarabiać tyle samo – mówią agitatorzy.

Projekt „Pracujmy krócej”przewiduje stopniowe skracanie czasu pracy — począwszy od 38 godzin w 2019 roku, aż do 35 w 2021 roku.

10 KOMENTARZE

  1. „– Możemy pracować krócej i zarabiać tyle samo” … dobre, czyli skrócenie czasu pracy i jednocześnie podniesienie płacy?, to jakieś nieporozumienie i POpulistyczne hasła przedwyborcze. Który pracodawca sobie na to pozwoli?, chyba żaden, wybory tuż tuż to można wszystko obiecać ludziom, a co potem?, niestety zapomina się o tym.

  2. Już to widzę jak mi pracodawca mowi:popracuj sobie krócej chłopie a wypłatę będziesz miał taka samą…. Buaaaahahahahahaha…. Bumkspadłem z krzesła)

  3. Krócej , po 7 h . Ale do 85 lat ? Czy ci ludzie są normalni , emerytury marne sprowadzają Ukrainców i Azjatów , bo nie ma kto pracować a oni sobie jaja z wyborców robią . Kto im uwierzy .

  4. Fajna partia dla leni śmierdzących co stękają w poniedziałek rano jak tylko z łóżką wstaną bo do pracy trzeba iść, tacy będą zadowoleni, najlepiej jeszcze zrobić piątek wolny wtedy będą mogli pić 3 dni.

  5. Wystarczy popatrzeć na zdjęciu na twarze członków partii zbierających podpisy. Żenujące! Toż to sami młodzi ludzie. Ca tam skrócić czas pracy o 1 godzinę? Proponuję żeby postulować nie tylko za skróceniem czasu pracy, ale należy pójść dalej. Czyli dajmy każdemu młodemu pracownikowi komórkę służbową, laptop i samochód służbowy, bo im się to należy! A to wszystko po to, aby tacy młodzi zmęczeni życiem i pracą zawodową ludzie nie musieli w ogóle wychodzić z domu do pracy. Brawo! Gratuluję pomysłu. Do roboty!

Skomentuj