Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Rozmawiali o problemach polskiego samorządu

3

Parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego spotkali się w Kędzierzynie-Koźlu, aby poruszyć społeczne tematy.

W poniedziałek w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się konferencja z udziałem senator Barbary Dolniak, posłów Pawła Papke i Krystyny Szumilas, starosty powiatu Pawła Masełko, radnego wojewódzkiego Roberta Węgrzyna oraz radnego miasta i przewodniczącego lokalnej PO Michała Nowaka. Rozmawiano o subwencjach dla gmin i powiatów, edukacji i kozielskim porcie.

– Jeżdżąc po Polsce, przyglądamy się samorządom. Trzeba przyznać, że rządzący, tak zwana Zjednoczona Prawica, niweczą pozytywne skutki reformy z lat dziewięćdziesiątych. Dzisiaj obecny rząd chce decydować o wszystkim. Rozdziela zadania, na co mają być wydawane pieniądze. To rolą samorządu jest decydowanie o tym, czego potrzebuje najbardziej i na co przeznaczyć fundusze. Znają potrzeby swoich mieszkańców. Rolą centrali w Warszawie jest pytanie, czego oczekują samorządy i ich dofinansowywanie. Zapowiadamy już dzisiaj, że po wygranych wyborach wrócimy do reguł prawdziwej samorządności – mówi senator Barbara Dolniak.

– Dzisiejszą wizytę w województwie opolskim nasza trójka rozpoczęła od rozmowy o szkolnictwie zawodowym. Byliśmy w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej, gdzie rozmawialiśmy z panią dyrektor i panem starostą o finansowaniu edukacji. Wyraźnie widać, że rząd, zwiększając zadania dla samorządów i wymagania szkół, nie finansuje w należyty sposób edukacji – powiedziała poseł Krystyna Szumilas, była minister edukacji narodowej.

– Na przełomie wieków byłem mieszkańcem tego pięknego miasta. Dzisiaj przyjechaliśmy, aby porozmawiać o bardzo ważnych rzeczach. Zapraszam wszystkich dzisiaj o godzinie 17 do Koźla, gdzie będziemy mogli wspólnie z mieszkańcami porozmawiać – mówił poseł Paweł Papke.

– Politycy Platformy Obywatelskiej prowadzą intensywną akcję informacyjną w skali całej Polski. Parlamentarzyści przyjeżdżają rozmawiać z ludźmi, ale przede wszystkim słuchać. Każde województwo i powiat ma swoją specyfikę i swoje problemy. I takie przyziemne problemy poruszyliśmy dzisiaj na pierwszym spotkaniu z naszym liderem Donaldem Tuskiem – sprawę portu, sprawę, która jest skandaliczną. Rząd Prawa i Sprawiedliwości blokuje, aby ten port odżył na nowo – powiedział radny wojewódzki Robert Węgrzyn.

3 KOMENTARZE

  1. E tam, my w PiS szykujemy sobie premie.
    Z 8 do 30 mln zł wzrósł w Poczcie Polskiej fundusz nagród, którymi dysponuje nasz zarząd spółki, każdego roku przynoszącej dziesiątki milionów złotych strat hehehe.
    Ciężko pracujemy i nam się w PiS należą nagrody, żadne PO nam nie obierze pieniędzy które nam się należą, uczciwa praca to i uczciwe pieniądze, nie kradniemy, pracujemy. A że firma przynosi straty, to co innego, to nie wina prezesa z PiS.

  2. „O problemach samorządu”? Serio?! Problemy, to samorząd będzie miał jak wróci niemiecki kłamca i hasło „piniendzy nie ma”. Większych nieudaczników w historii nie było

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj