Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej spotkają się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla

31

We wtorek 31 maja o godzinie 18.00 w Domu Kultury „Chemik” (sala 19, I piętro) na odbędzie się spotkanie z członkami sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży reprezentujących Koalicję Obywatelską.

Do Kędzierzyna-Koźla przyjadą Piotr Borys, Maciej Lasek, Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka i Krystyna Szumilas.

– Tematem spotkania będzie oczywiście edukacja. To niezwykle ważny temat, a kolejne deformy rządzącego PiS w tej dziedzinie budzą zrozumiały niepokój społeczeństwa – twierdzi Michał Nowak, przewodniczący PO w Kędzierzynie-Koźlu.

Wcześniej w starostwie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie komisji. Tematem będzie „Informacja na temat propozycji nowych regulacji i działań ukierunkowanych na podnoszenie jakości edukacji włączającej. Edukacja włączająca – szansa czy zagrożenie?”.

31 KOMENTARZE

 1. Popieram reformę szkolnictwa a w szczególności wydłużenie czasu pracy nauczycieli do norm obowiązujących wszystkich.
  Bo nauczyciele pracują pół roku,druga połowa to wakacje,święta,jedne,drugie,trzecie,ferie,urlop roczny na podreperowanie zdrowia a od maja egzaminy maturalne,egzaminy ósmoklasistów i już znów wakacje.

  • A do tego wysługa lat 20% i 13-tka 8,5%, dodatek gminny i za wychowawstwo.
   Nauczyciel na etacie 18 godz. lekcyjnych jest w pracy w szkole od 8.00 do 11.30 od pon. do czw., a w piątek 8.00 do 9.35. Plus płatny i wolny lipiec, sierpień, ferie zimowe-pomiędzy semestrami 14 dni, ostatni tydzień czerwca i tydzień w Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia.

     • Przypomnę szanownym mądralom, że nauczyciel ma płacone w etacie podstawowym za 40 godz. zegarowych pracy w tygodniu a w tym 18 godz. lekcyjnych przy tablicy. Ci z nauczycieli, którzy mają nadgodziny powinni się również rozliczyć z odpowiedniej części takiego etatu. Czyli, na przykład, gdy mają 9 nadgodzin to powinni wykazać pracę 60 godz. zegarowych w tygodniu. I to m.in. są spotkania z rodzicami, sprawdzanie prac, jeżdżenie na wycieczki itp.

 2. Fajna ekipa i szykują się jaja nie do wytrzymania ?
  Moim zdaniem najlepsza jest ta Szumialas, szczególnie z fizyki ? ?

  Kiedyś w radiu tłumaczyła zadanie z ósmej klasy – podając prędkość statków w milach, a ich odległość w węzłach??

  Biedny redaktor prowadzący wywiad z tym geniuszem, aż zzieleniał z rozpaczy- co było widać nawet w radiu ?

  To genialne tłumaczenie zadania przez Szumialas, można znaleźć na YouTube ?.

  Ale ostrzegam! ?Można PO-sikać się z rozpaczy, a głównie ze śmiechu ?

 3. Kto te szopki organizuje w tym Benzen City? Co jedna gwiazda to lepsza. Labrauer zwana potocznie Staszkiem. Prostacka z wytrzeszczem oczu. I jeszcze borsuk. Ten to dopięto jest komediant. Jaka wioska takie gwiazdy. Przestańcie się już ośmieszać i kompromitować. To cała fatalna opozycja to jedna wielka deforma. Zapomnieli jak kraj zwijali. Wydmuszki sobie robią z ludzi i myślą, że ci sklerozę mają.

  • Wtajemniczeni twierdzą, że w PełO co pewien czas przeprowadza się casting na największego GŁUPKA. ?

   Potem taki najlepszejszy geniuszek (durny jak stodoła), zostaje ministrem albo równie ważnym decydentem i szychą decyzyjną.?

   A że teraz coraz częściej mówi się o wyborach, to widocznie nadszedł już czas uzupełnić kadry dowódcze PełO. ?

   Może upatrzono sobie Matołkowo które słynne jest z durnoty ukochanej władzuni, gdyż głupków ci u nas dostatek. A NAWET jest ich spory nadmiar – BARDZO potrzebny i przydatny na elity dowódcze PełO ??

   Nad takim castingiem czuwa ich guru folksdojcz z papierami?
   Ale jak mówią, ten to jest wyjątkowy dureń, kłamca i oszust. ?
   Ale za to- cwaniaczek kuty na cztery nogi i na wszystko ma baczenie.?
   Żeby przypadkiem lepszy dureń go NIE wyslizgał z tronu tego króla Jewropy ?

 4. Doktor inż Lasek kompromituje całą ekipę, jego raport o Smoleńsku jest nieprawdziwy, bo tam był ZAMACH, eksplozja której nie zarejestrowały mikrofony, czujniki. Ta eksplozja była w sekundzie gdy generał mówił: „zmieścisz się, śmiało”, a to zagłuszyło wszystko wokół.
  Szanowany uczony Antoni Maciarenkov udowodnił razem z komisją, podobnie jak w filmie Miś parówkami, że to było szyte przez wroga Polski.
  Nauczyciele, którzy szkolą kolejne pokolenia Polaków powinni mniej zarabiać, pracują kilka godzin w domu. A praca w domu, sprawdzanie klasówek, przygotowanie do zajęć, PiSanie raportów, kart ucznia, korespondencja z świadomymi i wymagającymi rodzicami to jest przecież wolny czas od pracy i można go wykonać w godzinach wieczornych i nocnych. Nauczyciele powinni się bardziej poświęcać dla rodaków.

  Cieszę, się bardzo że światli i wyedukowani mieszkańcy miasta KK są tego samego zdania. Nie gdzie indziej jak tylko na ulicach Kędzierzyna wołając „Panie Magistrze” odwróci się największy odsetek przechodniów.

  Minister Ciemnoty Narodowej Czarnek dobrze robi, że robi przegląd w szeregach nauczycieli i zakłada im kaganiec. Szkoła bowiem nie może być miejscem gdzie formuje się myślenie i zdolność do analizy otoczenia. Produkt jaki wykształci system edukacji ma być świadom swych obowiązków względem ojczyzny, nie tam jakaś tęcza, tolerancja czy dialog. Przy silnym wsparciu troskliwego o dzieci kleru mamy pewność, że spoczywający na Wawelu najwięksi Polacy mogą leżeć spokojnie przez następne pokolenia.

  W Polsce nie ma miejsca dla lewicy tak jak to miało miejsce w połowie lat 90tych. Teraz jest czas prawicy, bo Polacy od młodości biorą organ w prawicę. Można mieć nadzieję, że mieszkańcy KK POgonią tych degeneratów, którzy z kagankiem i światłem tu przyjść chcą, zablokujcie im wstęp do domu, domu kultury, to nie jest przejcież miejsce na tego typu spotkania, toż to DOM Kultury !

 5. Ej!!! KO-OPOZYCJO zajmijcie się lepiej zbieraniem głosów aby skutecznie odwołać 2 szkodników trzeciej RP, Ziobry cwaniaka i Czarka pseldo inteligenta. A najlepiej jak z nimi paszoł by won euro debil Jaki, to są największe zarazy tego rządu.

  • Jasny platfus wypełz z nory i myśli, że jest błyskotliwy jak salceson. Przestań robić z siebie błazna plafonie. Chyba za dużo paszy się nażarłeś i wydalasz te dyrdymały.

  • A cóż to @Paszowy tak bardzo zawinił i PO-dpadł Ci @Lepszejszy Rysieniek, że tak go wyzywasz i źle mu życzysz??? ????

 6. Czy dr Kopertka nie przyjedzie? A wy szczekający na nauczycieli. Sami nie zajmujecie sie wlasnymi bachorami.Przychodzą jak chamscy ich starzy, wymagania, lenistwo,rozpaskudzone to wszystko

  • Doktor Grodzki nie dotrze, bo musiał lądować awaryjnie samolotem rządowym PiS. Pod rządami PiS samoloty rządowe psują się niesamowicie. Czy ta awaria nie była zaplanowana przez rząd Morawieckiego by unicestwić jedyny organ będący w opozycji dla władzy totalnej (określenie uknute przez doktora Goebbelsa, przejęte przez PiS)??
   Tutaj jest wielu światłych ludzi PiS, którzy od środka znają układy, zdradźcie nam tajemnicę pękniętej szyby kokpitu Boeinga rządowego?

 7. Jak ktoś ma troszka to do Toszka jak bzika to do Rybnika a jak na nic to do Branic się leczyć, bo niektórzy nauczyciele i im podobni POpaprancy czym wyższe wykształcenie tym niższa kultura i nie pamiętają co mówili cztery lata temu( Trzaska) A najlepiej wszystko sprzedać Olafowi to prawdziwy patrioci Polacy wstyd . A Donaldinio do szkoły zawodowej nauczyć się porządnego zawodu i poprawnego Języka Niemieckiego bo jak kaleczy ten język to takim samym jest politykiem.

 8. Byłem na tym spotkaniu i spoko było qle najleosze było jak Nowacka zaorała naszego Robercika Węgrzyna kurła kto nie był niech żałuje

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj