Parking przed dworcem kolejowym znów otwarty. Do wiosny nie trzeba płacić za postój

0

Po kilkutygodniowej przerwie kierowcy znów mogą pozostawiać swoje auta na głównym parkingu przed dworcem kolejowym. Kontynuacja remontu ma nastąpić wiosną, a do czasu jego zakończenia urząd nie będzie pobierał opłat za parkowanie.

Remont parkingu jest kontynuacją dużych inwestycji, które w ostatnich miesiącach miały miejsce w Śródmieściu. Robotnicy weszli na plac budowy w połowie listopada, a same prace trwały pięć tygodni. Krótko przed świętami parking został oddany do użytku.

Jego remont nie jest jeszcze zakończony. Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe budowlańcy wstrzymali się z położeniem asfaltowej nawierzchni. Prace będą kontynuowane wiosną. Do czasu ostatecznego zakończenia remontu parking będzie darmowy.

– Remont nie został jeszcze zakończony. Nie ma wyznaczonych miejsc do postoju ani parkometru. Formalnie jest on jeszcze placem budowy, ale zdecydowaliśmy się udostępnić go mieszkańcom – mówi Marek Mazurkiewicz, kierownik wydziału zarządzania drogami w urzędzie miasta.

Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjały, to dokończenie remontu nastąpi w marcu. Na czas wykładania dywanika asfaltowego parking zostanie wtedy ponownie wyłączony z użytkowania.

DSC_9259 DSC_9262

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj