Park za kozielskim szpitalem zyskał nowe oświetlenie. Będzie bezpieczniej i estetyczniej

4

Na części kozielskich plant zakończyła się wymiana wysłużonego oświetlenia. Stare energochłonne i awaryjne lampy zastąpiły nowe ledowe lampy.

Prace objęły część kozielskich plant za kozielskim szpitalem. Na terenie od ulicy 24 Kwietnia do kozielskiej muszli wymieniono około 30 mocno nadgryzionych zębem czasu lamp z sodowymi oprawami. W ich miejscu stanęły nowe, energooszczędne lampy ledowe.

Stare lampy były już mocno awaryjne, do tego skorodowane latarnie zagrażały bezpieczeństwu spacerowiczów. Remont prowadzony był etapami – prace rozpoczęły się w połowie 2022 roku, zakończono je w ostatnich dniach.

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo ładne fanaberie!!! Ciekawe kiedy do wymiany trafią 50 letnie źródła światła w Kłodnicy świecące przy pełnym słońcu już od 16 godz.

  2. Świetnie! Poprosimy jeszcze o oświetlenie od przejścia dla pieszych na ul. 24 Kwietnia do MOK. Tam nie ma żadnej lampy. Dziękuję. Nocny Biegacz.

  3. Dobrze by było gdyby ktoś z magistratu zainteresował się jak są oświetlone wszystkie przejścia dla pieszych. Na terenie całego miasta, niezależnie czyja droga do kogo należy. Bo z pozycji pieszego jak również kierowcy stwierdzam, że to jest dramat. Dobrze, że oświetlono park, super. Ale przejścia dla pieszych są poprostu niedoświetlone. Może w tych miejscach wystarczy obniżyć źródło światła i będzie bezpieczniej.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj