Parada zabytkowych pojazdów w Kędzierzynie-Koźlu. Zapisy tylko do środy

4

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od parady zabytkowych pojazdów, którą zorganizuje Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu. Zlot jest jednym z elementów jubileuszu 50-lecia spółki.

Organizowana przez miejskiego przewoźnika impreza będzie sentymentalną podróżą w czasie. Ulicami Kędzierzyna-Koźla przejadą modele autobusów, które woziły pasażerów kilkadziesiąt lat temu. MZK zaprosił do udziału w zabawie właścicieli innych zabytkowych pojazdów. Wydarzenie odbędzie się w środę, 1 maja.

– W tej chwili mamy zgłoszonych około 30 różnych pojazdów, od motocykli po samochody różnych marek, będzie kilka małych fiatów, a nawet milicyjna wołga z 1969 roku. Podczas parady wszystkie pojazdy łącznie z zabytkowymi autobusami przejadą przez miasto przy akompaniamencie orkiestry – opowiada Arkadiusz Deierling z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczestnicy parady wystartują z zajezdni MZK przy ulicy Kozielskiej. Trasa przejazdu będzie prowadziła przez Kłodnicę do Koźla, gdzie pojazdy zawrócą i przejadą ponownie Pogorzelcem przez centrum miasta aż do osiedla Piastów, gdzie zawrócą do zajezdni.

Finał parady zaplanowano na godzinę 16. Na festynie urodzinowym nie zabraknie tortu i atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. W trakcie imprezy organizatorzy i uczestnicy będą wspierać Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Każde dziecko, które przyniesie podarunek dla schroniska będzie mogło nakleić na autobus specjalną nalepkę z kocią lub psią łapką. Tak oklejony pojazd będzie woził pasażerów po mieście.

Tylko do 17 kwietnia trwają zapisy właścicieli zabytkowych samochodów, którzy chcieliby wziąć udział w paradzie. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem marketing@mzkkk.pl (w załączeniu powinny znajdować się zdjęcia pojazdu).

4 KOMENTARZE

Skomentuj