Parada ułanów, wspólne śpiewanie i seria wydarzeń. W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się Tydzień Patriotyczny

8
Fot. 3 Pułk Ułanów Śląskich

Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Ziemi Kozielskiej wraz z partnerami przygotowało Tydzień Patriotyczny – tygodniowy program obchodów tego jakże ważnego dla wszystkich Polaków święta. Organizatorzy zapraszają do zapoznania się z programem oraz do aktywnego uczestnictwa. Tydzień Patriotyczny odbędzie się w terminie 10 – 17 listopada 2021 roku.

Program:

10 listopada

10.00 – hol MBP – wystawa pt. „Drogi do Niepodległej”.

11.00 – MBP i sieć bibliotek – warsztaty dla dzieci pt. „Pamiętajmy o symbolach”.

11 listopada

15.00 – Muzeum – wspólny śpiew pieśni patriotycznych z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości, prowadzenie: Izabela Migocz, akompaniament: Katarzyna Rzeszutek.

12 listopada

17.00 – Muzeum – prof. dr hab. Marek Białokur Uniwersytet Opolski, wykład pt. „Jak feniks z popiołów. Odrodzenie państw polskiego 1918. Myśli-Słowa-Obrazy”.

13 listopada

14.00 – MBP – finał konkursu dla młodzieży na komiks pt. „Polska Niepodległość Odrodzona! 1918”.

14 listopada

11.00 – ul. Pamięci Sybiraków 8, kierunek parking przy Muzeum, ul. I. Kraszewskiego 5 – defilada i prezentacja Kawalerzystów Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich.

15 listopada

12.00 – Muzeum – spotkanie autorskie na temat książki autorstwa Zofii Czechlewskiej pt. „Polskie Tańce Narodowe”; pokaz polskich tańców narodowych w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

16 listopada

17.00 – Muzeum – pokaz archiwalnego filmu pt. „Cud nad Wisłą 1921” prezentowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy.

17 listopada

10.00 – Muzeum – XXVI Kędzierzyńsko-Kozielskie Seminarium Naukowe pt. „Świat życia codziennego czasu Powstań Śląskich z perspektywy stulecia”. Przygotowanie: Towarzystwo Ziemi Kozielskiej, Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.

12.00 – Muzeum – wernisaż wystawy pt. „Ziemia Kozielska w czasie powstań i plebiscytu”. Przygotowanie wystawy: Instytut Śląski w Opolu, Muzeum Ziemi Kozielskiej.

Wszystkie wydarzenia będą organizowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi i obostrzeniami sanitarnymi.

Każde wydarzenie będzie transmitowane online na fanpage’ach Muzeum i MBP na portalu Facebook.

Muzeum Ziemi Kozielskiej i Gmina Kędzierzyn-Koźle są głównymi organizatorami Tygodnia Patriotycznego, partnerami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Ziemi Kozielskiej, Instytut Śląski, Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu.

Głównym Sponsorem i Honorowym Mecenasem wydarzenia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

8 KOMENTARZE

      • Ludzie inteligentni nie nudzą się nigdy. Najwyraźniej masz problem. Nie wiem jak mogę ci pomóc ułomie. Może spróbuj rozwiązywania krzyżówek i jedz dużo orzechów to twój mózg trochę się jeszcze rozwinie.

        • Masz z inteligencją tyle wspólnego co platfus otwierający jadaczkę. Problem to masz na drugie tak gwoli ścisłości. Sobie pomóż pędraku, bo za bardzo pajacujesz. Porozwiązuj sobie sznurówki to się rozluźnisz. Ty masz tylko miejsce na mózg, więc tam nawet nie ma się co rozwijać. Chciałeś zabłysnąć jak neon na domu rozpusty a wyszło tak jak zawsze, czyli blado. Ujadasz niczym burek platpyćcu. Zabawny z ciebie biszkoot.

  1. Czy UM Nowosielskiej ma zgodę od niemieckich mentorów na taki zryw patriotyczny? bo jak nie to odbiorą tablety z muzeum ziemi kozielskiej.

  2. Już niedużo wody w Kłodnicy ubędzie a dowiemy się niebawem, że taki np. imć Kościuszko Tadeusz, w Kędzierzynie się urodził.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj