Parabadmintoniści z Kędzierzyna-Koźla błysnęli w Czechach. Do domu wracają z medalami

1

Kędzierzyńscy parabadmintoniści z dużym sukcesem zakończyli występy podczas zawodów Czech Para-Badminton Open. Arena zmagań mieściła się w miejscowości Rušinov koło Brna. Startujący na wózkach sportowcy wywalczyli cztery medale.

Wśród juniorów najlepiej spisała się Julia Bolibrzuch, która w grze singlowej pokonała wszystkich swoich rywali bez straty seta i zajęła pierwsze miejsce. Medal z takiego samego kruszcu dorzuciła w deblu, w którym zagrała z Magdaleną Kozerą z MKS-u Imielin.

Wśród dorosłych zawodników w grze pojedynczej najlepszy okazał się Jakub Sikorski (MMKS Kędzierzyn-Koźle), który najtrudniejszy pojedynek stoczył z Austriaczką Henriett Koosch, licencjonowaną zawodniczką. Henriett urwała naszemu wózkarzowi jednego seta, ale resztę pojedynków Jakub rozstrzygnął zdecydowanie na swoją korzyść. Oprócz złota wywalczył także brąz w deblu, w którym jego partnerem był Zdeněk Krupička z klubu Badminton Sharks Brno.

Całemu turniejowi przyglądał się Toru Furugori, ambasador Japonii w Czechach, który wręczał uczestnikom turnieju medale i nagrody.

Źródło: urząd miasta

1 KOMENTARZ

Skomentuj