Panie wytrwale ćwiczyły do ostatniej kropli potu. Maraton fitness w hali sportowej „Śródmieście”

3

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu zorganizował dla miłośniczek aktywności fizycznej maraton fitness. Panie testowały swoją wytrzymałość fizyczną pod okiem profesjonalnej trenerki w hali sportowej „Śródmieście”. 

To kolejna edycja maratonu fitness organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Sportowe wyzwanie przeznaczone było dla wszystkich pań z miasta, niezależnie od kondycji fizycznej. Maraton odbywał się w trzech blokach sportowych : spalanie plus wzmacnianie, trening obwodowy, zdrowy kręgosłup plus mocny brzuch.

– Tegoroczny maraton fitness jest organizowany w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Chcieliśmy pokazać naszym paniom halę sportową „Śródmieście” i przypomnieć, że obiekt przeszedł termomodernizację dzięki środkom unijnym. Imprezę organizujemy we wrześniu ponieważ sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła nam zorganizować jej jak zawsze w marcu – mówi Anna Prus z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka, która nadzorowała prawidłowość wykonywanych ćwiczeń.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, każdy może dostosować poziom trudności do siebie. Są one znakomitą okazją do tego, by zaszczepić w sobie bakcyla miłości do aktywności fizycznej. Aktywność fizyczna to endorfiny, które poprawiają nam nastrój, a sportowa sylwetka, jest przyjemnym efektem ubocznym – mówi Justyna Kamińska, trener Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

3 KOMENTARZE

    • Na siłowniach plenerowych też ciężko spotkać jakieś ćwiczące młode gazele w tym mieście. A tyle miejsc do ćwiczeń jest. Głównie emeryci ćwiczą. Dziwne to pokolenie tych młodych. Chyba, że wolą w smrodzie i w grupie się pocić na siłowniach zamkniętych i jeszcze za to płacić.

Skomentuj