Panie opanowały Zakrzów. Inspirujący Dzień Kobiet w Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego. ZDJĘCIA

3

Ponad 700 kobiet gościł w minioną sobotę Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego w Zakrzowie. Odbyła się w nim konferencja pt. „Dobra dla siebie i świata. Nowoczesna Czarodziejka”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Dnia Kobiet.

Gościem honorowym była Bożena Walter, założycielka i wieloletnia prezes fundacji TVN Nie Jesteś Sam. Bożena Walter opowiadała o swojej pracy w mediach, tworzeniu programów telewizyjnych. Wspominała czasy, kiedy Dzień Kobiet obowiązkowo kojarzył się z goździkami i z rajstopami. Mówiła też wiele o życiu prywatnym i o znalezieniu balansu między karierą zawodową a rodziną. Na koniec Bożena Walter bardzo chwaliła organizatorów, mówiąc, że „nie spodziewała się tak fantastycznej imprezy zrobionej na prawdziwie europejskim poziomie”.

Do rozmów zaproszone zostały także kobiety związane z Kędzierzynem-Koźlem i Opolszczyzną. Starosta Powiatu Małgorzata Tutaj opowiadała, że siłę do pracy i rozwoju czerpie od swojej rodziny. Z kolei Brygida Kolenda-Łabuś starała się przekazać słuchaczkom, że drogą do osiągnięcia sukcesu może być realizacja małych kroków i że do tego potrzebna jest kobieca siła. Przekonywała, że małym sukcesem może być pokonanie sterty prania do prasowania i że sukces nigdy się nie kończy. „Codziennie, trzeba pokonywać w sobie odrobinę lenistwa, które każdy z nas w sobie posiada”- mówiła z uśmiechem Brygida Kolenda Łabuś.

Danuta Jazłowiecka, była deputowana do parlamentu europejskiego, a obecnie senator Rzeczypospolitej Polskiej, podkreślała, że jej receptą na siłę do życia i osiągania kolejnych sukcesów jest utrzymywanie kontaktu z naturą.

Danuta Gmyrek ordynator pediatrii kozielskiego szpitala, zaznaczyła rolę pracy zawodowej w rozwoju kobiet. „Kiedy pracujesz, to praca staje się twoją pasją. Kiedy robisz to co kochasz, to wtedy nawet nie wiesz, że pracujesz”.

Z kolei Ewa Kassala, lubiana w Kędzierzynie-Koźlu pisarka, wciągnęła znajdujące się na sali kobiety do swojego przepełnionego energią występu. Namawiała wszystkie panie, aby uwierzyły w siebie i w swoje wyjątkowe możliwości.

W przerwach rozmów, które prowadziła znana dziennikarka Anna Maruszeczko, goście mogli obejrzeć wyjątkowy pokaz mody. Wyjątkowy, ponieważ na wybiegu pojawiły uczestniczki konferencji oraz goście specjalni – m.in. Izabela Migocz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i Joanna Hariasz, skarbnik miasta.

Na zakończenie konferencji koncert dali Anna Jellinek i Damian Surow, a wszyscy goście zostali zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek. Wydarzenie zostało zorganizowane pod honorowym patronatem marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

3 KOMENTARZE

  1. Marszałek, PO, kobiety nowoczesne, europejskie.
    Wojewoda, PIS, kobiety zacofane, kuchnia, kościół, dzieci.
    Które są spełnione?

Skomentuj