Pałac w Zakrzowie ma nowego właściciela! Biznesmen z branży węglowej wykłada 1,5 miliona zł

12

W ponad stuletniej historii pałacu w Zakrzowie właśnie rozpoczyna się nowy rozdział. Zabytek ma przejąć przedsiębiorca z województwa śląskiego.

O sprzedaży zabytkowego pałacu z przełomu XIX i XX wieku radni z Polskiej Cerekwi zdecydowali kilka miesięcy temu. Do pałacu przynależy 9-hektarowy park. To świetne miejsce na działalność hotelarsko-usługową bądź opiekuńczą. Cena wywoławcza została określona na 3 miliony złotych, a z uwagi na fakt, że pałac z przełomu XIX i XX wieku wpisany jest do rejestru zabytków, nabywca może liczyć na bonifikatę w wysokości 50 proc.

Przetarg został rozstrzygnięty kilka dni temu. Nowym właścicielem pałacu ma zostać przedsiębiorca z branży węglowej.

– O znalezienie nabywcy zabiegaliśmy od wielu miesięcy, a mocno pomagał nam w tym Andrzej Sałacki. Nowy właściciel pałacu zadeklarował przeprowadzenie niezbędnych remontów. Jest również otwarty na współpracę z Lewadą, w tym organizację na jego terenie Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd – opowiada Piotr Kanzy, wójt gminy Polska Cerekiew.

12 KOMENTARZE

  1. Będzie miał fajny domek z 9. hektarowym parkiem. Zrobi sobie lądowisko dla helikopterów i będzie latał do roboty na Śląsk. Pozazdrościć refleksu i decyzji.

  2. Dla biznesmenów pałacyki z hektarami parku, za psie pieniądze, dla motłochu rajdziki rowerowe szlakiem czegoś tam, a także żarciowozy. Dla każdego coś odpowiedniego.
    Teraz w Polsce, pałace i pałacyki, należą do bisnesmenów i opowiadaczy bajek z mchu i paproci w czarnych kieckach.

  3. Suma nie powala, za te pieniądze stawia się willę, a skąd w węglowym biznesie taka wielka kasa skoro trzeba ich wspierać dotacjami a to pewnie odprawa dobrej zmiany.

  4. Teraz tyle to kosztuje budowa domu 150m2 z działka ok 20 arów pod miastem…. A tu 9ha parku i pałac nie jest jakaś ruina…. Złoty interes zrobił nabywca

Skomentuj