Padł kolejny rekord zakażeń. W całym kraju blisko 10 tysięcy nowych przypadków koronawirusa

4

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 9622 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy przyrost od początku trwania epidemii w Polsce.

Najwięcej nowych zdiagnozowanych zakażeń potwierdzono w województwie mazowieckiem (1485). Granicę tysiąca zakażeń przekroczono też w województwie małopolskim (1254) i wielkopolskim (1058). W ciągu ostatniej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 283 nowe zakażenia.

Ministerstwo poinformowało też o 84 zgonach, których przyczyną był COVID-19. W 78 przypadkach zmarli pacjenci byli obciążeni chorobami współistniejącymi.

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe gdzie mamy szpital bez COVID-owy w Koźlu? Czy w razie choroby transport po drogach województwa w poszukiwaniu szpitala i bez pewności, że cię tam przyjmą, sprawi ci radość?
    Ten szpital nie był przeznaczony tylko dla pacjentów z naszego powiatu i województwa, a teraz leżą tam ludzie z innych regionów, wkrótce braknie łóżek i dla nich. Ci, co ”darli kopary” mieli rację i nie ciesz się tak, że wyszło na twoje.

    • Nie cieszę z tego, że „wyszło na moje”, bo nie ma z czego się cieszyć. Jedyny pozytyw, to taki, że mamy blisko w razie zakażenia i w szpitalu mogą się też leczyć nieCOVIDowcy. Wrzeszczeć będziecie do czasu, aż was, lub kogoś z waszych bliskich to świństwo nie dopadnie. Nie życzę tego oczywiście nikomu.

Skomentuj