Pacjent jest najważniejszy. Klinika Nova ma już 5 lat. Gala urodzinowa. FOTO. WIDEO

0

Klinika Nova z Kędzierzyna-Koźla świętuje 5. urodziny. – Dla nas wszystkich to pacjent jest najważniejszy – mówi Rafał Olejnik, urolog i prezes Kliniki Nova.

Piątą rocznicę powstania ośrodka przy ulicy Kłosowej 7 pracownicy, współpracownicy i przyjaciele Kliniki Nova świętowali podczas gali urodzinowej. Uroczystość zaszczycili także wicewojewoda Violetta Porowska, starosta Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak, wicedyrektor oddziału NFZ w Opolu Beata Cyganiuk, Prezes Banku Spółdzielczego w Leśnicy Józef Garbacz, czy też prezes ZAKSY Sebastian Świderski. Za codzienną pracę i wsparcie wszystkim podziękowali prezes Kliniki Nova Rafał Olejnik, członek zarządu Barbara Szczepańska-Majcher i dyrektor zarządzający Grzegorz Cylok-Sokołowski.

– Początki Kliniki Nova to konsekwentne działanie najpierw kilku, później kilkunastu, w końcu ponad stu osób. Tacy jesteśmy dzisiaj. Zaczęło się dawno na oddziale urologii, kiedy doktor Anatol Majcher, mój szef specjalizacji, ordynator, dyrektor, wspólnik i przyjaciel, stwierdził, że trzeba zrobić coś nowego. To była urologia jednego dnia. Dziś chirurgia jednego dnia jest każdemu znana, natomiast 12 lat temu, gdy zaczęliśmy o tym rozmawiać, to było naprawdę duże wydarzenie. Niestety, dziś Anatola nie ma już z nami, ale każdego dnia staramy się kontynuować jego dzieło – mówi Rafał Olejnik.

Podczas gali oczywiście nie zabrakło wspomnień, gratulacji i podziękowań, a także urodzinowego toru. Relacja wideo i zdjęcia: