Pacjenci mogą odetchnąć z ulgą. OIOM w kozielskim szpitalu pozostaje otwarty dla obu części lecznicy

3

Utrzymanie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem i „niecovidowych” oraz przyjmowanie pacjentów z podejrzeniem zakażenia to podstawowe założenia funkcjonowania szpitala w Kędzierzynie-Koźlu po 15 dniu września. Od teraz placówka jest jedną z dziewięciu wielospecjalistycznych w kraju.

Jak przekazała na antenie Radia Opole Barbara Pawlos z Narodowego Funduszu Zdrowia z Opola: – Decyzją wojewody SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu został wpisany na pierwszy i trzeci poziom zabezpieczenia szpitalnego w walce z COVID-19. Na pierwszy poziom zabezpieczenia będą trafiać pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem do czasu uzyskania pozytywnego lub negatywnego wyniku testu. Na trzeci poziom będą trafiać pacjenci wymagający wysokospecjalistycznego leczenia z jednoczesnym rozpoznaniem koronawirusa. OIOM szpitala będzie przeznaczony zarówno dla pacjentów zakażonych koronawirusem, jak i pacjentów „niecovidowych”, oczywiście przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych.

Szpitalny Oddział Ratunkowy i Oddział Intensywnej Opieki Medycznej będą dostępne dla mieszkańców naszego powiatu. Rozwiązanie to w dłuższej perspektywie ma ustabilizować funkcjonowanie szpitala. Dyrektor placówki zyskał bowiem możliwość elastycznej zmiany ilości łóżek na oddziale dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, w zależności od realnych potrzeb. Z OIOM wydzielono 10 łóżek dla pacjentów „covidowych”. Zabiegi planowe realizowane są zgodnie z umówionymi terminami, działają również poradnie i placówki pobrań, jak i pozostałe otwarte już oddziały szpitalne, a w dłuższej perspektywie szpital chce wznowić działalność Oddziału Wewnętrznego.

Przypomnijmy, nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej został otwarty na początku kwietnia tego roku. Inwestycja warta 8 mln zł została zrealizowana ze środków unijnych oraz budżetu powiatu. To jeden z najnowocześniejszych takich oddziałów w regionie. W trakcie realizacji planowanej od dawna inwestycji wybuchła epidemia koronawirusa, w wyniku której decyzją wojewody cały kozielski szpital został przekształcony w placówkę zakaźną dla osób zarażonych z całego regionu. Prace dokończono więc w ekspresowym tempie kilka tygodni przed planowanym terminem.

Źródło: starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. Panie Masełko radny i członki zarządu rząd i wojewoda z PiS-u dobrze funkcjonuje. Niepotrzebnie się pan produkował w mediach.
    Wszystko jest tak jak być powinno. Nie było potrzeby działać pod publikę, tym bardziej, że wcześniej dyrektor szpitala i starosta wyczerpująco wszystko wyjaśnił.

  2. Jak zwykle znajdą się klakierzy bijący brawo Starostwu, PO-KO lub PIS… Już chyba zapomnieliście kto przed paroma miesiącami zamknął szpital.. Już zapomnieliście jak trudno było i nie raz jest się dostać do lekarza…
    Więc skończcie to idiotyczne gadanie. Na razie szpital funkcjonuje normalnie ,a kto wie co będzie za chwilę.
    Jak zwykle politycy dadzą sobie radę ,a wy co będziecie dalej te brednie wypisywać ? Niech każdy spojrzy na siebie co z was za ludzie…

Skomentuj