Otwarcie wiaduktu w Rogach opóźnia się. Budowlańcy wykonują dodatkowe prace

4

Nie do połowy maja jak pierwotnie zakładano, ale do końca miesiąca potrwają roboty budowlane związane z pogłębianiem wiaduktu na ulicy Głównej w Rogach.

Inwestycję realizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu. Do tej pory pod wiaduktem mogły przejechać pojazdy o wysokości nie wyższej niż 380 centymetrów. Przebudowa ma skutkować zwiększeniem dopuszczalnej wysokości do 410 centymetrów. Dzięki temu tranzyt do mieszczącej się na terenie Rogów otaczarni oraz stoczni w większej mierze będzie mógł być realizowany ulicą Główną, co odciąży mieszkańców domów leżących w głębi osiedla.

Inwestycję realizuje firma Transkom z Jaryszowa, która rozpoczęła prace 1 kwietnia. Prace miały zakończyć się w połowie maja, ale termin realizacji inwestycji został wydłużony.

– Już w trakcie realizacji zadania wystąpiła konieczność przeprowadzenia prac przy sieci wodociągowej. Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu przekładała część starych instalacji i obniżyła kanalizację sanitarną – wyjaśnia Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Pogłębianie przejazdu pod wiaduktem w Rogach pochłonie 369 tysięcy złotych.

4 KOMENTARZE

  1. Byłem tam niedawno. Rzeczywiście roboty mają tam , że ho ho, albo i więcej😕

    Chociaż nie jarzę tych planów i kosztorysów, które ZAWSZE okazują się do bani😠

    Przesuwane są terminy, a do cen rzekomo BARDZO DOBRYCH, dopisywane jest co najmniej jedno ZERO- przed przecinkiem😕

Skomentuj