Otwarcie sezonu nawigacyjnego na Odrze. Marynarze wkrótce wypłyną na praktyki. ZDJĘCIA

0

Na kozielskiej przystani Szkwał już po raz szósty odbyło się uroczyste otwarcie sezonu nawigacyjnego na Odrze. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas o profilu żeglugi oraz zaproszeni goście. 

Dla młodzieży z klasy żeglugowych Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej otwarcie sezonu nawigacyjnego oznacza rozpoczęcie miesięcznych praktyk na wodzie. Klasy pierwsze popłyną statkiem szkolnym, w tym roku razem z nimi praktyki odbędą ich rówieśnicy ze szkoły w Ostródzie. Klasy drugie i trzecie popłyną w rejs żaglowcem Fryderyk Chopin, z kolei tegoroczni absolwenci odbędą praktyki na Darze Młodzieży.

– Można zatem powiedzieć, że będziemy pływać na morzach, rzekach i oceanach. Mam nadzieję, że bezpiecznie odbędziecie praktykę, wrócicie w całości, a praktyki zaowocują zdobyciem wiedzy. Jesteście przyszłością żeglugi śródlądowej – mówiła do uczniów Agnieszka Kossakowska, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Starosta powiatu Małgorzata Tudaj chwaliła szkołę, która od lat jest jedną z wizytówek naszego powiatu: – Chciałam bardzo serdecznie podziękować pani dyrektor, kapelimistrzowi i wszystkim nauczycielom oraz uczniom za cudowne reprezentowanie naszej szkoły(…) Życzę wam, młodzi przyjaciele, dobrej zabawy i wspaniałych przeżyć.

Tradycyjnie po zakończeniu części oficjalnej odbywają się zawody na wodzie oraz konkurencje sprawnościowe dla uczniów szkoły. Zmagania obserwują tegoroczni absolwenci kilku szkół gimnazjalnych, którzy przy okazji mają możliwość zapoznania się z ofertą „Żeglugi”.

Skomentuj