Otwarcie drogi z Karchowa do Gościęcina. Po remoncie jest bezpieczniej i bardziej komfortowo

2

Blisko milion złotych pochłonął remont kilometrowego odcinka drogi powiatowej między Karchowem a Gościęcinem. Inwestycja ma poprawić komfort kierowców na popularnej trasie oraz podnieść bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości.

Zadanie udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, po które powiat sięgnął wiosną. Wartość inwestycji wynosi niespełna milion złotych, a remont obejmował naprawę zniszczonej nawierzchni, budowę chodnika i bezpiecznych przejść dla pieszych.

– Gdyby nie dofinansowanie rządowe, to trudno byłoby zrealizować to ważne dla nas zadanie. Droga ta jest zwieńczeniem naszych wcześniejszych inwestycji dotyczących łączników dróg krajowych nr 38 i 40. To droga w terenie zabudowanym, jej remont podniesie bezpieczeństwo kierowców, ale i innych mieszkańców – mówił starosta powiatu Paweł Masełko.

Wicewojewoda opolska Teresa Barańska wskazywała, że inwestycja ta jest ważna zarówno dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, jak i sąsiedniego powiatu prudnickiego.

Droga jest użytkowana przez rolników transportujących buraki do cukrowni w Ciężkowicach, prowadzi też do wytwórni podłoża do uprawy pieczarek w Pawłowiczkach. – Przy drodze znajduje się duża szkoła, do której codziennie dojeżdża około 150 dzieci z innych miejscowości. Inwestycja oprócz estetyki i bezpieczeństwa użytkowników drogi poprawi też bezpośrednie bezpieczeństwo naszych uczniów – mówił wójt Pawłowiczek Jerzy Treffon, deklarując, że liczy na dalszy remont kolejnych odcinków drogi.

2 KOMENTARZE

  1. No tak i znowu okazja do imprezy, proponuję wszystkie drogi podzielić na 500 m odcinki i będziecie się częście spotykać na imprezach. A gdzie ksiądz bonie widziałem.

  2. A karchów rozkopany cały nie można nawet przejechać ten wójt to jest dramat totalny nieudacznik ale do afiszowania to pierwszy … Jak tam wycinka parku pod działki panie wójcie ?

Skomentuj