Oszustwo na wypadek i koronawirusa. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla odebrała telefon od przestępców

8

We wtorek po południu policja w Kędzierzynie-Koźlu wydała ostrzeżenie skierowane do mieszkańców. W mieście ponownie uaktywnili się oszuści.

„Przed chwilą mieszkanka naszego powiatu odebrała telefon. Rozmówca poinformował ją, że osoba z jej rodziny miała wypadek. W szpitalu okazało się, że jest chora na COVID-19 i pilnie potrzebuje pieniędzy na szczepionkę. Kobieta zorientowała się, że była to próba oszustwa. Przekażcie swoim bliskim, dziadkom i rodzicom, że oszuści znów są aktywni! Niech nie dadzą się zwieść osobom, które podszywają się za członków rodziny i żądają pieniędzy” – apeluje Magdalena Nakoneczna z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu,

8 KOMENTARZE

  1. UWAGA na oszustwo ludzi ze strony policji bo policja kara na ulicy ludzi nawet jedzacych w drodze bułkę tłumacząc że jedząc nie zwalnia osobę do tego by maskę ściągnąć… To niby jak człowiek ma jeść nie ściagając maskę?? No to już przegięcie jest na całego, i jak tu szanować Policję w tym kraju kiedy nawet jeść zabronią!!

  2. Analfabetyzm wtórny komentującego. Policja”kara”, „niezwalnia osobę”, „nie ściągając maskę” itp. Nigdy więcej wojny i takich „komentatorów”.

  3. Ah, dajcie już spokój z tymi mandatami. Gdyby policja zamiast samochodem a rowerem musiałaby jeździć, to może by zrozumiała dlaczego maska jest na brodzie!

Skomentuj