Oszuści znów aktywni. Dzwonią do mieszkańców i informują o spowodowaniu groźnego wypadku

14

Po raz kolejny oszuści uaktywnili się w naszym powiecie i próbują wyłudzić pieniądze. Policja apeluje: ostrzeżcie swoich bliskich. Sprawdźcie, czy ktoś właśnie nie próbuje ich oszukać.

Dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji dzisiaj otrzymał kilka zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na wypadek. Przestępcy dzwonili do mieszkańców Gminy Cisek i Gminy Polska Cerekiew (Błażejowice i Witosławice). Oszust podszywając się pod bliską osobę mówił, że spowodował wypadek, w którym zginęła osoba. Następnie informował, że został zatrzymany i by uniknąć aresztu potrzebuje dużej ilości gotówki.

Pamiętajcie metody i legendy, którymi posługują się przestępcy mogą być różne. Kiedy dzwoniąca do nas osoba, podając się za członka rodziny lub policjanta, prosi o pieniądze – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w dyskusję.

– Nie przekazuj pieniędzy obcym.
– Nie informuj nikogo o ilości pieniędzy oraz miejscu w którym je przechowujesz.
– Rozłącz się i zadzwoń do kogoś bliskiego. Nie zostawajmy sami z tą sytuacją. Nawet jeżeli rozmówca będzie przekonywał, że działania są tajne i nikomu nie można o nich mówić, zadzwoń do bliskich.
– W szczególności pamiętaj o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

14 KOMENTARZE

 1. co trzeba mieć w glowie żeby odebrać telefon od oszusta, nie poznać po głosie że on nie jest naszym bliskim i potem przekazać mu „dużą sumę pieniędzy” wierząc, że pieniędzmi można spowodować cudowne zniknięcie wypadku, w którym ktoś zginął.

  Do tego chyba trzeba być wyborcą PIS, cóż, jak widać z artykułu raczej wioski obdzwaniają :-)

  • Raczej platfusy mają węzły na zwojach mózgowych, sądząc po wypisywanych idiotyzmach. Jesteś najlepszym przykładem takiego platpierda.

 2. tylko wyborcy pisuaru sądzą że dając pieniądze uniknie się aresztu w wypadku śmiertelnym. Taką logikę wyrobili sobie oglądając codziennie tvpdezinfo.

  • Pisuar to masz w klopie pędraku, chyba że smarujesz do wychodka na zewnątrz. Ty to się za to wyrobiłeś jak majty w kroku, oglądając antypolską pseudostację tvnPO24 JAD.

 3. PiS to najwięksi oszuści bo kupili suwerena ich własnymi pieniędzmi. Suweren myślał, że dostanie miód i orzeszki, a dostał solidną inflację, drogie paliwo, podwyżki mediów, KAŁ w TV…
  Ja pomału przeglądam na oczy, byłem wyznawcą Jarosława Zbawcy, łupież byłem gotów wciągać z jego obciążonych pracą ramion, buty mu czyścić i wiązać. Państwo się sypie, koalicja trzeszczy a Prezes milczy, słabo widzę przyszłość bez tej charyzmatycznej postaci, która uważała się za lepszy sort, oddany narodowi.

  • Przestań sadzić dyrdymały platfusie. Zapomniał już o zielonej wyspie jak gdzieś mieli zwykłych ludzi i likwidowali co się da. To był dopiero raj dla krętaczy. A elity się dobrze bawiły. Kał to masz w odwłoku albo w antypolskiej pseudostacji tvnPO24 JAD.

Skomentuj