Oszuści żerują na tragedii pogorzelców z Bierawy. Uwaga na fałszywe zbiórki

4

25 listopada kilka rodzin z Bierawy straciło dach nad głową – pomimo wytężonej akcji strażaków ich dom w dużej mierze spłonął. Niemal od razu ruszyła akcja pomocowa. Niestety, jednocześnie okazję zwietrzyli także oszuści, którzy żerują na tragedii pogorzelców.

Do poszkodowanych rodzin docierają sygnały o zbiórkach pieniędzy prowadzonych przez nieuprawnione osoby. Zdecydowali się na wydanie oświadczenia:

Uwaga na oszustów!

W związku z pojawieniem się niepokojących informacji o prowadzeniu fałszywych zbiórek pieniędzy na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze w Bierawie z listopada br., informujemy iż oficjalnym kontem na które zbierane są środki przeznaczone na ten cel jest konto Parafialnego Caritas w Bierawie – zobacz.

Nie prowadzi się żadnych zbiórek pieniędzy przez telefony z prośbą o podanie danych, prosimy również o nieprzekazywanie pieniędzy do puszek nieznanym Sobie osobom, które chodzą po domach i instytucjach z prośbą o ofiarowanie datków na cel odbudowy budynku.

Rodziny poszkodowane w wyniku pożaru

4 KOMENTARZE

  1. Oszust zawsze żeruje – przeważnie na naiwności i nadmiernej ufności poczciwych ludzi .. niestety czasy normalności międzyludzkiej skończyły się, teraz mamy full amerykańską demokrację …

  2. Anno… a z jakiej racji ma dac? Zarobil to ma. Zabrzmialas tak zawistnie (?)
    Ja tez pracuje i mam – dac moge i nie musze. Napisalas ze wskazaniem kto ma dac i dlaczego (kasy az nadto).Nieladnie tak. Aczkolwiek pogorzelcow zal, zycie ma najwieksza wartosc -najwazniejsze, ze nikomu sie nic nie stalo. Materialne rzeczy…pomalutku z ludzka pomoca. Napisz do ojca grzyba niech na WOSP da np – bierze i ma AZ nadto;)
    Ja pomagam komu uznam za stosowne pomoc, moja decyzja to czy tamto. Ale by wskazac? bo…?a feee
    Szczesliwego Nowego 2020! -pomimo.

Skomentuj