Oszuści w Kędzierzynie-Koźlu. Pukają do drzwi mieszkańców, podając się za pracowników wodociągów

0

Na terenie Kędzierzyna-Koźla pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod pracowników Miejskich Wodociągów i Kanalizacji pukają do drzwi mieszkańców.

Spółka wystosowała komunikat w tej sprawie:

W związku z docierającymi do nas niepokojącymi informacjami o rzekomych pracownikach naszego przesiebiorstwa, którzy odwiedzają klientów w domach w związku ze zwrotem nadpłaty za wodę informujemy, że jest to zwykłe oszustwo. Takie praktyki nigdy nie miały miejsca w naszej Spółce. Wizyta pracowników Miejskich Wodociagów i Kanalizacji u klientów jest z reguły związana z wymianą licznika, każdy pracownik posiada też odpowiedni identyfikator. Prosimy wszystkich o czujność, a w razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, czy odwiedzająca Państwa osoba jest pracownikiem MWiK prosimy o kontakt telefoniczny.

Okres przedświąteczny to czas, w którym oszuści uaktywniają się. Pamiętajmy, aby nie otwierać drzwi nieznajomym i zwracajmy uwagę na podejrzane osoby kręcące się w otoczeniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tożsamości osób, które pukają do naszych drzwi, dzwońmy na policję

Skomentuj