Oszuści nie odpuszczają. W ciągu kilku dni okradli troje starszych mieszkańców miasta

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny otrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od osób starszych. W ciągu ostatnich dni ich ofiarą padło troje mieszkańców miasta.

Scenariusz działań przestępców zawsze jest podobny. Kontaktują się ze starszymi osobami, podając się za krewnego, który popadł w tarapaty i pilnie potrzebuje pieniędzy, a po gotówkę przyśle znajomego. Bywa też, że gdy ofiara odmówi przekazania pieniędzy, kontaktuje się z nią drugi oszust, mówiąc, że jest policjantem, trwa zasadzka na przestępców i należy przekazać pieniądze, które następnie zostaną zwrócone. Niestety. Wiele osób ciągle się na to nabiera.

W ostatnich dniach ofiarą oszustów padło troje mieszkańców Kędzierzynie-Koźla. – Łącznie stracili oni około 10 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie podejmować działań, jeśli przytrafi nam się podobna sytuacja. Należy rozłączyć się i skontaktować z policją pod numerami 997 lub 112. prosimy przestrzec starszych członków swojej rodziny przed zagrożeniem.

Skomentuj