Oświadczenie dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Małgorzaty Targosz po konferencji Suwerennej Polski

20

Publikujemy oświadczenie Małgorzaty Targosz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, w którym odnosi się do niedawnej konferencji przedstawicieli Suwerennej Polski pod budynkiem szkoły. Sprawa dotyczy ogólnopolskiego rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+, w którym szkoła zajęła ósme miejsce. 

Oświadczenie dyrektor I LO, Małgorzaty Targosz, w sprawie manipulacji stosowanej przez przedstawicieli Suwerennej Polski podczas konferencji zorganizowanej przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w dniu 20 maja 2023r i wyemitowanym przez KK24.pl.

Stanowczo oświadczam, że przedstawiciele Suwerennej Polski w materiale wyemitowanym przez KK24 w dniu 20 maja 2023 w sposób niedopuszczalny manipulują emocjami społeczności lokalnej, uczniów i uczennic szkoły oraz ich rodziców. Autorzy nagrania ukazują pracę I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu w sposób szkalujący i nieprawdziwy. Pora nagrania materiału (sobota rano), brak rozmowy z przedstawicielami społeczności szkolnej, bezkrytyczny, jednostronny wydźwięk przekazywanych haseł i treści nasuwają wiele pytań, w tym pytanie o rzeczywistą potrzebę tak zaaranżowanej konferencji.

Stanowczo oświadczam, że nawoływania występujących Suwerennej Polski do obrony dzieci przed seksualizacją i deprawacją dokonywaną w I Liceum Ogólnokształcącym są manipulacją i propagowaniem fałszywych haseł. Rodzice wszystkich uczniów i uczennic uczęszczających do szkoły obowiązek edukacji seksualnej swoich dzieci wzięli na siebie, składając w szkole pisemne oświadczenie o braku zgody na uczestnictwo w zajęciach wychowania do życia w rodzinie. Żadne inne zajęcia z edukacji seksualnej ani nie były proponowane, ani się nie odbyły.

Stanowczo oświadczam, że umniejszające, spekulacyjne, bazujące tylko na nazwie, przedstawianie przez przedstawicieli Suwerennej Polski wysokiego miejsca I LO w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ jako coś niewłaściwego, co należy kontrolować, jest manipulacją ukazującą pracę wszystkich nauczycieli szkoły w sposób niekorzystny i nieprawdziwy. Nawoływania i hasła w stylu „Szkoła ma uczyć, nie deprawować” są manipulacją odwołującą się do emocji, w której występujący Suwerennej Polski ani razu nie odnoszą się do faktów zarówno tych dotyczących poziomu edukacyjnego szkoły, sposobów uczenia, kompetencji kadry pedagogicznej, sukcesów edukacyjnych uczniów i uczennic I LO jak i tych dotyczących metodologii badania i pytań, na które odpowiadali uczniowie i uczennice wypełniając ankietę oceniającą szkołę w w/w rankingu.

Stanowczo oświadczam, że wyrwane z kontekstu moje wypowiedzi są manipulacją, która w żaden sposób nie oddaje misji i wartości zgodnie, z którymi przewodzę w I Liceum Ogólnokształcącym. I Liceum jest szkołą równych szans i równego traktowania, szkołą która wychowuje w duchu szacunku dla różnorodności i godności każdego człowieka, szkołą która łączy zamiast dzielić i uczy współpracy, tworząc tym samym bezpieczną przestrzeń do nauki i rozwoju wszystkich uczniów i uczennic. Odwaga do bycia sobą w każdym, nawet minimalnym, aspekcie życia jest wartością nadrzędną, która uczy młodzież radzenia sobie z niepewnością wyniku, emocjami własnymi i innych osób, pozwala rozwinąć zasoby i poczucie własnej wartości oraz przyczynia się do kształtowania postawy asertywnej, która sprawia, że młody człowiek potrafi wyrazić swoje potrzeby i nie ulega manipulacjom.
Stanowczo oświadczam, że wszelkie wystąpienia przedstawicieli partii politycznych przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego dzieją się bez mojej wiedzy i zgody oraz są manipulacją emocjami społeczności lokalnej o charakterze politycznym. Aby jej nie ulec warto zacząć myśleć krytycznie, oddzielać fakty od opinii oraz zasięgać informacji u źródła. Zapraszam do szkoły.

Małgorzata Targosz
Dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego
w Kędzierzynie-Koźlu

20 KOMENTARZE

 1. Niestety Pani Małgorzato, nie podzielam Pani zdania. Akurat politycy suwerennej polski mają w tym przypadku rację. Bardzo dobrze, że tą sprawę nagłośnili. Sama Pani chwaliła się – „Jestem bardzo dumna, że nasza szkoła znalazła się w tym rankingu”, więc jedno drugiemu zaprzecza, przykre to, że podpisuje się Pani pod tym.

  • Magdaleno, dlaczego w pisowcy nie potraficie szanować języka polskiego, a przez to i Polski, ojczyzny naszej?

 2. Dokładnie tak jak Pani dyrektor mówi.
  Ja uważam, że wokół są same gnidy, które tylko czekają aby nas ubezwłasnowolnić, chcą aby ludzie cofnęli się do ciemnogrodu, aby nie mieli własnego zdania oraz żeby oglądali i czytali tylko to co wygodne.
  Pani Małgorzato jest Pani bardzo dobrym dyrektorem, uczy Pani naszą młodzież bardzo dobrych wartości. Tego aby dzieci mogły mieć własne zdanie i nie bały się go wyrażać. Bardzo się cieszę, że moja córka uczęszcza do Liceum nr.1 im.Henryka Sienkiewicza w Koźlu. Bardzo się cieszę, że jest to prawdziwa szkoła dla ucznia a nie dla sztuki. Nie chciała bym aby moje dziecko uczęszczało do szkoły w której trzeba mieć maskę i grać kogoś innego- jak w Ferdydurkę….
  Jeszcze raz naprawdę jest Pani świetnym pedagogiem i proszę nie dać się zgnieść….

  • Dla mnie problem polega na tym, że grupa 14 osób głosuje w imieniu całej społeczności i „tytuł” otrzymuje cała szkoła. Czy w imię tolerancji @Mama zaakceptowałabyś gdyby inne grupy młodzieży o poglądach prawicowych, ultrakatolickich, narodowych czy zwolenników poglądu o istnieniu tylko dwóch płci determinowanych fizycznie przy urodzeniu, wystąpiły do jakichś organizacji o certyfikat dla szkoły, że jest przyjazna dla takich poglądów. Oczywiście stosowna tablica powieszona na murach LO nr 1 potwierdzałaby taki tytuł.
   Utworzyłyby się podziały, nastąpiłaby dezintegracja społeczności uczniowskiej. Właśnie z takiego powodu i tylko z takiego jestem przeciwna takim akcjom.
   Ta akcja nota bene bardzo mi przypomina czasy, słusznie minione, gdy za komuny szkoły też wychowywały uczniów ku jedynej poprawnej moralności socjalistycznej.
   PS
   Będę trochę złośliwa i wypomnę Ci błędy:
   Piszemy Liceum nr 1 (bez kropki po nr)
   Piszemy chciałabym (łącznie).
   😉

 3. Ta śmieszna kanapowa partyjka z poparciem trochę powyżej zera, lepiej niech stanie przed kościołem w niedzielę i zajmie się obroną dzieci przed pedofilami w sukienkach. Oczywiście jeśli chcą uzupełnić wykształcenie, lub je wreszcie zdobyć to do zapraszamy do szkoły od poniedziałku do piątku

  • Mnie tylko zastanawia co zrobią Ci dziennikarze tego portalu jak ich pupile wylądują na Racławickiej do czasu procesu o niszczenie i szkalowanie kraju. Czy prędziutko się przemalują na niezależnych. Rzadko odwiedzam ten portal. To włażenie PiS do odbytu bez wazeliny przyprawia mnie o mdłości.

   • Jak to róznie postrzegamy drogi @Andrzeju. Ja widzę na portalu kk24 dużo sympatii do PO i Lewicy. Nie ma może niszczenia PIS ale bezstronność to nie jest. Oczywiście moim skromnym zdaniem. Za co oczywiście przepraszam.
    😵‍💫

 4. Ale to nie jakaś grupka uczniów wzięła udział w konkursie (rankingu) na szkołę przyjazną dla LGBTQ+ tylko szkoła jako cała instytucja. I w tym jest problem. Może przy okazji Pani Dyrektor poda ile głosów zgłoszono w tym konkursie. Tak na marginesie już samo postawienie takiego pytania jest manipulacją bo w żadnej w szkole w Polsce nie ma zachowań ksenofobicznych i gdyby wszyscy uczniowie głosowali to 100% głosów byłoby za poglądem że w ich szkole panuje tolerancja. Ale w tym rankingu chodzi o coś innego. Chodzi o propagowanie zachowań sympatyków ruchów LGBTQ+, o afimację ich zachowań a nie o tolerancję dla nich.

  • Dokładnie, zgsdzam się z tym co piszesz. Niepotrzebne jest to naglasnianie i promowanie zachowań nienormatywny i dprzecxnych i naturą.

 5. Ta pani powinna być usunieta przez kuratoroium oświaty. Do tego ukarana za niepotrzebną negatywną reklame temu miastu.

 6. My tu gonimy świat, a tymczasem:
  „Republikański gubernator stanu Tennessee podpisał kolejne dwie ustawy wymierzone w niszczącą porządek społeczny ideologię LGBT. Od teraz prawo będzie uznawało wyłącznie dwie płcie zgodne z faktycznym przyporządkowaniem biologicznym. Zmiany w prawie będą też chronić nauczycieli, których już nikt nie będzie mógł zmusić, by zwracali się do chłopca jak do dziewczynki lub na odwrót.”
  Nawet w ojczyźnie LGBT wracają do normalności.
  😜

   • Do @Dzbana Kowalskiego
    „W 2021 roku demokratyczny prokurator generalny Kalifornii Rob Bonta dodał Florydę, Arkansas, Montanę, Dakotę Północną i Wirginię Zachodnią do 12 innych stanów, których ustawodawstwo ma dyskryminować społeczności LGBTQ. Pozostałe 12 stanów, z którymi Kalifornia przerwała współpracę to: Teksas, Alabama, Idaho, Iowa, Oklahoma, Południowa Karolina, Południowa Dakota, Kentucky, Północna Karolina, Kansas, Missisipi, Tennessee.”

    Tak, że jest tego trochę. W różnym zakresie te 17 stanów ograniczają rozpasanie miłośników LGBTQ.
    Dużo tych zaścianków.
    😁

 7. Pani dyrektor, warto zainteresować się statystykami absolwentów i nie dotyczy to zmiany płci ,tylko ukończenia poważnych szkół,po których nie trafia się do Biedry.A z tym jest problem. Pani nowoczesna ,antyreligijna ,otwarta na to,co nie dotyczy garstki i nie ma czym się chwalić.Wysyłamy dzieci do szkół i okazuje się,że najważniejsze w liceum jest samopoczucie gejów. A ciekawe ,kto zadba o samopoczucie uczniów,których uczą nie do końca zdolni nauczyciele.Ale na zabawy typu Konstytucja czy marsz aborcyjny zawsze znajdą czas.A portal jest antypisowski. Ktoś nie czyta ze zrozumieniem?Skończył I LO?

  • Michasia jak ci nie pasuje, to przenieś dziecko do innej szkoły. To co wypisujesz to narracja Kremla. Agentko Putina.

   • Do @Xxx
    Gdyby szkoła była prywatna a rada nadzorcza uchwaliłaby takie zasady działania szkoły to miałbyś 100% racji. Ale to jest szkoła publiczna i jej głównym zadaniem jest jak najlepszy poziom uczenia. Tutaj @Michasia ma 100% racji.
    Próbuje się zastąpić porządne nauczanie eksperymentami mocno kontrowersyjnymi. Co nie jest rolą tej szkoły.
    Obawiam się, niestety, że to jest taki chwyt marketingowy aby podnieść wyniki naboru. A potem się zobaczy. Subwencja oświatowa leci, jest kasa. I o to chodzi.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj