Ostrzeżenie drugiego stopnia: wezbranie wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

3

Ze względu na ocieplenie i związane z tym roztopy pokrywy śniegowej Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu poinformowało o możliwości wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

W związku ze spływem wód roztopowych, na rzekach woj. opolskiego spodziewane są wzrosty poziomu wody lokalnie do strefy stanów wysokich. Punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, miejscami, możliwe są również gwałtowne wzrosty poziomu wody, wywołane podpiętrzaniem wody przez zjawiska lodowe.

Ostrzeżenie hydrologiczne:
Wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

stopień:2
prawdopodobieństwo:85%

Obszar: zlewnie dopływów górnej i środkowej Odry (dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie, lubuskie, śląskie).

Przebieg: W związku ze spływem wód roztopowych, w zlewniach dopływów górnej i środkowej Odry stany wody będą wzrastać przeważnie w strefie wody wysokiej z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Niewykluczone wzrosty powyżej stanów alarmowych, szczególnie w zlewniach: Ślęzy, Kaczawy, Baryczy.

Uwagi: W przypadku niekorzystnego rozwoju sytuacji możliwe wydanie ostrzeżenia z wyższym stopniem dla mniejszych zlewni.

Ważne:
Od: 2021-02-19 13:00
Do: 2021-02-21 13:00

3 KOMENTARZE

  1. a moze sie skupicie na Odrze i KK, a nie na jakis ciekach w innych woj i powiatach nie powiazanych z naszym? kopiowanie jest fajne, ale trzeba czasem myslec i wnioski wyciagac

Skomentuj