Ostra reakcja radnych PiS na oświadczenie rady miasta w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego

47

Po burzliwej dyskusji rada miasta Kędzierzyna-Koźla na sesji w czwartek przyjęła oświadczenie (zobacz) wprowadzone na wniosek radnych Klubu Sabiny Nowosielskiej-Koalicji Obywatelskiej dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa krajowego nad prawem unijnym. Padło wiele krytycznych słów pod adresem rządu i obecnej sytuacji politycznej. Z drugiej strony radni z Klubu PiS, poza negacją tez samego oświadczenia, mieli pretensje, że z projektem uchwały mogli zapoznać się dopiero w dniu sesji – czytaj więcej. W piątek wieczorem radni Prawa i Sprawiedliwości wydali stanowisko, w którym odnoszą się do oświadczenia rady miasta. Jego treść publikujemy poniżej:

47 KOMENTARZE

 1. Poszło na Nowogrodzka do wiadomości. Pajace czują się spełnieni. Może dostaną fuchę w Orlenie. Będą obsługiwać wyświetlacz z cenami paliw. Teraz ciągle się zmieniają….

 2. dnia 30 października, z dnia 7 października… ludzie, czy Was nie nauczono w szkole jak się pisze daty? Te wasze pisma są śmieszne. Dnia 30 października, a może ładniej, po POlskiemu, 30 października ? Otóż to. 30 (DNIA W DOMYŚLE) października, a nie DNIA 30 DNIA PAŹDZIERNIKA. No cóż, jacy rządzący Polską taka gramatyka i cały język polski strzelił w las. Klasy średniej już nie ma.

  • Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Egocentryczny puryzm językowy jest śmieszny. Można twoje oburzenie żartobliwie sprowadzić do pytania: czy lepiej pisać po POlskiemu, czy PiSać po polsku? I w PiS, i w PO zdarzają się niedouki, a przyzwoitość rządzenia nie tkwi w gramatyce. A czy ta twoja klasa średnia to ci, którzy głośno wyją ***** ***? Twoje przedostatnie zdanie to wyjątkowy dziwoląg.

  • No, ale filozofia, czepiacie się daty i przecinków. Lepiej, by było odnieść się do zawartych w stanowisku argumentów. Moim zdaniem pismo radnych powiatowych PiS- jest konkretne i pokazuje, że Rada Miasta brnie w ślepy zaułek. Krótko mówiąc jesteście przegrani przez swoja głupotę zacietrzewienie. W następnych wyborach przepadniecie z kretesem. Nie pomoże wam zakłamanie rzeczywistości i desperacja dołującej już teraz tzw. totalnej opozycji. Czas przychodzi wam odejść, dosyć narobiliście złego.
   Dobrze radzą wam radni PiS rozwiążcie się, bo nic dobrego już nie potraficie zrobić. Zjada was nienawiść i udowadniacie to ka każdym kroku.

 3. warunki godnego zarobkowania natomiast w Warszawie znalazł wasz kolega Peczkis, który teraz te warunki znalazł w Azotach. Tam w ogóle znajdują warunki godnego zarobkowania osoby sławiące pana. Pana kwacza.

 4. W sumie, ktory polityk, urzednik potrafi poprawnie napisac date? To takie trudne, jak wlanczam prad, zamiast wlaczam prad, poszlem – poszedlem, nie mam sily dalej wymieniac, ale nawet radni daja ciala, nie mowiac o wyzszych instytucjach, a maja sie za wszystko wiedzacych. Szkoda, ze zasad jezyka polskiego nie znaja.

 5. Dobrze napisane oświadczenie,jest konkretne i zwięzłe.
  Z dużym prawdopodobieństwem Koalicja Obywatelska w ponownych wyborach zdobyłaby pare procent głosów.
  Może są możliwe,ponowne wybory??
  Radni Koalicji,weźcie się do pracy i może spróbujcie szerzej spojrzec na różne sprawy a nie klapy na oczach jak koń dorożkarski.

 6. I bardzo dobrze. Niech się tuskowi fanatycy wypchają ze swoimi mądrościami niezwykłych lotów. A poza tym rada miasta jest od miasta a nie od oceniania rządu czy prezydenta. No ale jak widać, niektórym przewraca się w głowie, możliwe, że od nadmiaru wody sodowej.

 7. Jak widać kk24 dołączyło chyba do mediów (fb), którym zależy na pokręcaniu emocji wśród zwykłych obywateli… Po co tyle miejsca poświęcacie niesnaskom pomiędzy radnymi KO i PIS? Przecież w większości są to działania czynione przez nich jedynie na pokaz…

 8. Polak nie moze miec swiadomosci ze jest wolny , zaraz zaczyna filozofie, widac 200 lat zaborow , dwie wojny swiatowe nic nie nauczyly, po tej trzeciej wojnie nieuniknionej jak dobrze pojdzie zamieszkacie w jaskiniach, przeciwnicy polityczni, zycze wam zebyscie nie trafili na miesozerne mutanty popromienne bo zerzra was zywcem, bez uspienia!!

 9. He, he zatrudnienie w Azotach, tak jak pracownicy mówią znależli też radni miejscy PiS-u Pszon, Filipowicz, Wołkowiecki, a i szefowa radnych PiS-u pani Kukolka też tam bywa i pewnie zdaje sie, że nie bez powodu. Każdy ma jakieś sprawy więc nic dziwnego.

 10. Brawo Panowie. Uderzyliście celnie w punkt. Żałośni POst KOmuniści dostali za swe poddańcze umizgi do antypolskiego, choć polskojęzycznego Donalda fur Dojczlanda. Czy nowy, stary przewodniczący przedkłada swoje miejsce na listach wyborczych do parlamentu nad powagę swej partii? Zachowania i działania antypolskie należy piętnować i tępić.

 11. jeśli chodziło nowakowi aby jeszcze bardziej podzielić mieszkańców to jest możliwe że mu się udało.niestety tylko tyle potrafi. mącić.jeśli liczy na karierę polityczną to raczej się przeliczy.szans nie ma .

 12. Jak oceniać po poziomie pism to Nowak bije na głowę oba lokalne pisy czyli PiS-Por(owską) i PiS-Czo(charę). Poziom kadr zjednoczonej prawicy w tym mieście jest po prostu tragiczny. Pisać po polsku nie umią a Polskę mają na ustach od rana do wieczora. Jedyny Pszon coś tam sobą reprezentuje a reszta dno.

  • Radny Szustakiewicz jest radnym miejskim, ale widcznie nie akceptuje metod działania ekipy pod wezwaniem cebulowej. No i nie jeździ do Azot i na zod jak pozostali z radnych PiS w mieście.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj