Ostatnia służba zasłużonych strażaków. Uroczysta zbiórka w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach

10

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której z czynną służbą w Państwowej Straży Pożarnej pożegnali się st. ogn. Dariusz Maziarz oraz st. ogn. Marek Radzewicz.

Komendant powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. mgr Mirosław Stadniczuk przedstawił karierę zawodową strażaków i podziękował za służbę. Następnie złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji nowych planów życiowych.

– Z Markiem do straży wstępowaliśmy wspólnie, w jednym dniu tego samego roku. Cała nasza służba przebiegała w podobny sposób. Z tych 25 lat najważniejsze były dwie akcje – słynne powodzie z 1997 oraz 2010 roku. W tamtych czasach były to trudne działania. Na przełomie lat 90. akcje się zmieniały, coraz więcej zdarzeń drogowych, a mniej pożarów – wspominał st. ogn. Dariusz Maziarz.

10 KOMENTARZE

 1. 25 lat I emerytura… to jest skandal! Tylko w krajach postkomunistycznych tak wyglądają emerytury, później reszta społeczeństwa musi płacić na uprzywilejowanych mundurowych! Zabrać przywileje emerytalne! Niczym nie różni się 25 lat pracy pani Wiesi (sprzątaczki, kucharki, księgowej it’s.) od 25 lat pracy pana Darka ( strażaka, policjanta, Górnika). Zabrać wszystkie przywileje!!!

  • Durniu (Obywatelu) coś za coś. Narażenie życia = szybsza emerytura. Zrozumiałeś? Chyba nie, bo za chwilę coś tu napiszesz znowu.

   • Słuchaj Małolepsza parówo, są zawody w, których ludzie narażają życie, a mimo to nie idą na wcześniejszą emeryturę ( Rolnik, Budowlaniec, Elektryk, Pielęgniarka itp.) zrozumiałeś durniu!

 2. Obywatel było trzeba iść do mundurowki ale rozumiem za wysokie progi dla ciebie. Wytłumaczyłbym ci z czym wiąże się taka służba w mundurowce ale twój maly móżdżek i tak by tego nie pojął także no coz…

  • Wybacz, ale mam większe ambicje niż liczyć na to, że państwo coś mi da. Dokładnie wiem jak wygląda ta ich” ciężka praca”. Oparta od wielu lat na szantażowaniu państwa, bo im się przecież należy!
   Ale Ty I tak tego nie ogarniesz, bo masz za daleko do łba.

   • W odpowiedzi na post „przedsiębiorcy” jesteś zwyczajnie chamski. Żebyś się nie obraził, napiszę niegrzeczny. Ale bez znaczenia kak to zwał, obrażaniem nie udowodnisz swoich racji. Wręcz przeciwnie. Świadczy to tylko o Tobie. Tym bardziej, jak mniem, ambicjami, nawet tymi zwiększonymi,o których piszesz, nie osiągnąłeś w życiu niczego szczególnego, prócz frustracji.

    • Często trafiają się przypadki, że tym którym nie udało się dostać do takiej formacji jest właśnie plucie jadem na nich czyli frustracja ;)

 3. Im wolno dalej pracować. Oni tylko nabywają praw emerytalnych i odchodzą za najniższą emeryturę bo nie chcą już pracować w PiSP gdzie komendant nie-powiatowy robi coraz większy syf.
  Na emeryturze i tak sobie jeszcze spokojnie dorobi albo będzie dorabiać jak wielu po służbie.

Skomentuj