Ostatni szlif w Śródmieściu. Ruszyła przebudowa parkingu przy dworcu PKP

0

W poniedziałek na parkingu przed dworcem kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu pojawiła się ekipa budowlana, która rozpoczęła jego przebudowę. Prowadzony na zlecenie magistratu remont jest ostatnim etapem zmiany wizerunku tej części miasta.

Remont jest dopełnieniem pierwszego etapu przebudowy alei Jana Pawła II, który miasto zakończyło kilka tygodni temu. W ramach zadania przebudowano kilkusetmetrowy odcinek alei Jana Pawła II, a na skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzką i Karola Miarki powstało rondo. W miejsce zlikwidowanych przystanków autobusowych powstał punkt przesiadkowy, niewielki parking znajdujący się przy ulicy Grunwaldzkiej został przeniesiony w okolice ulicy Karola Miarki.

Jeszcze w czasie trwania remontu władze miasta poinformowały, że po jego zakończeniu przyjdzie czas na przebudowę parkingu przed dworcem PKP. Inwestycja ruszyła w poniedziałek. Jak poinformował nas kierownik wydziału zarządzania drogami w urzędzie miasta Marek Mazurkiewicz, planowo prace mają potrwać trzy tygodnie.

Ich zakres obejmuje wymianę nawierzchni parkingu, przebudowę chodnika i wymianę krawężników na granitowe. Stare latarnie zostaną zastąpione nowymi lampami ledowymi.

Remont parkingu przy dworcu PKP w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj