Ostatni sprawdzian przed e-sportowym turniejem podczas dni miasta

0

Kozielska „Twierdza” była w miniony weekend areną zmagań pasjonatów gier komputerowych w turnieju Junior KK Tournament 2018. Kolejny turniej już za dwa tygodnie w Hali Śródmieście w ramach dni miasta. Tym razem zmierzą się drużyny profesjonalne.

Zawody zorganizowali uczniowie i nauczyciele klas informatycznych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, którzy rozwijają swoje zainteresowania w e-sporcie, Klub Sportowy „Koziołek”, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, starostwo powiatowe oraz urząd miasta. Nagrody rzeczowe (dyski zewnętrzne) ufundowało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, puchary KS „Koziołek”. W sobotę zawody otworzyli Maria Staliś – dyrektor ZSTiO i Ireneusz Wiśniewski – dyrektor CKPiU. Pierwszy mecz rozpoczęły drużyny  „NoName” i „Azeres”. Oprócz nich wzięły udział również Aztt1, 60 fps, Delusion, ZOCS.

Zmagania drużyn na żywo, na ekranie obserwowali widzowie kina „Twierdza”, a przebieg rywalizacji komentowali Kacper Krawiec z kl. III INF i Rafał Bieniasz kl. II INF.

– Język graczy jest tak specyficzny, że laikowi trudno zrozumieć te komentarze – mówili uczniowie.

Rywalizację zawodników mieli okazję obserwować m.in.  Józef Gisman, wicestarosta powiatu i  Wojciech Jagiełło, wiceprezydent miasta. Dwudniowe zmagania  wygrała drużyna „NoName” przed drużyną „60fps”. Nagrody  wręczali wicestarosta Józef Gisman oraz  Robert Węcel, prezes KS „Koziołek”. Na zakończenie odbył się mecz pokazowy w CS.

Podziękowania dla uczniów i nauczycieli z ZSTiO, którzy już po raz drugi zorganizowali turniej e-sportowy w Kędzierzynie-Koźlu. Przed nimi kolejne duże wyzwanie, tym razem turniej dla drużyn profesjonalnych w dniach 1-2.06.2018 w Hali „Śródmieście”.

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj