Ośmiu zakażonych koronawirusem w powiecie, ponad 250 osób objętych kwarantanną

22

Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przekazało nowe dane dotyczące sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 17 pacjentów, w tym pięciu z potwierdzonym koronawirusem. Łącznie w powiecie mamy na chwilę obecną 8 osób z potwierdzonym zakażeniem.

142 osoby w powiecie przebywają w kwarantannie, 56 w nadzorze epidemiologicznym, 120 osób przebywa w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy, trzy osoby w izolacji w związku z zakażeniem.

Od dziś do 11 kwietnia obowiązują nowe ograniczenia w poruszaniu się. Wychodzenie z domu zalecane jest tylko w określonych przypadkach: w drodze do i z pracy, w celu wykonania zakupów spożywczych, wyprowadzenia psa na dwór czy wizyty lekarskiej albo w aptece. – Wszystkie sprawy poza najbardziej niezbędnymi odłóżmy na inny termin – mówił premier Morawiecki. – Oczywiście rozumiemy takie rzeczy jak wychodzenie z psem, ale prosimy o brak gromadzenia się w parkach czy placach zabaw – dodaje minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zakaz poruszania się oznacza, że nie będzie można przemieszczać się w grupie powyżej dwóch osób. Zakaz ten nie dotyczy rodzin.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca, wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

Do grona firm i instytucji, które angażują się we wsparcie kozielskiego szpitala dołączył Helimed Diagnostic Imaging sp. z o.o. Firma przekazała do szpitala 550 kombinezonów ochronnych typu 5 i 6. Jednocześnie cały czas Helimed wspiera pracę szpitala w zakresie diagnostyki obrazowej świadczonej dla pacjentów.

22 KOMENTARZE

 1. Rząd kłamców i zdrajców, na usługach amerykansko-żydowskich, te ich obostrzenia, nie dajmy sie zwariować i pozamykac w domowych więźieniach !

  • Mieszkańcuitd nie denerwuj się. Wytrzymaj do 10 maja. W dniu tym będziesz mógł swobodnie pójść do lokalu wyborczego, by ponownie wybrać jedynie słusznego prezydĘta, namaszczonego na klęczkach przez miłościwie nam panującego rozdawcę nie swojej kasy.

   • Ja piszę tylko fakty lub mój punkt widzenia ale nigdy w sieci nie ubliżyłem nikomu jak na tym portalu często to bywa. Jestem apolityczy z kraju wyjechałem W 1988r. ale do tej pory jestem zameldowany w K-K i może za parę lat jako emeryt emeryt powrócę.

     • W owym czasie to wyjeżdżali z naszego regionu autochtoni lub ich mieszane małżeństwa. Konfidenci to raczej na wschód lub zaczeli sie maskować w kraju co pewien prezydent bardzo im pomógł. Dlaczego ubliżasz innym.

 2. Do Mieszkaniecodkdok brawo debilu nawet w takim czasie potrafisz pisać bzdury, fajnie siedzieć w domu z piwkiem i chrupkami przed komputerem i krytykować, zaistniałeś. Jeszcze mogłeś dopisać że to murzyni i geje i jeszcze ksiądz i radni miasta.

  • Chlopie skąd ty wiesz co ja robie? Aktualnie jestem w pracy, wiec nie siedze w domu. Na żadne głosowania nie ide, ponieważ gdyby wybory miały jakiś wplyw na.wyglad państwa to by dawno były zakazane. Nie wasza to wina ze nie widzicie tego, jestesmy manipulowani od wielu wielu lat. Obudzmy się póki nie jest za późno :) pozdrawiam was wszystkich serdecznie!

   • Zapomniałeś dopisać żeby głosować na Bosaka….. Każdy kto nie głosuje nie powinien narzekać i zabierać głosu w politycznych dyskusjach.

    • Na bosaka który głosuje jak pis? Chyba Cię coś boli… konfederacja to wydmuszka pisu, i co ci daje głosowanie? No chyba ze oddaszna głos nie ważny, ale lepiej głosować naw oprawców…

 3. Nasz urząd znowu nieblysnal, jak to możliwe że we wszystkich miastach targowiska pozamykane a u nas w kk niewiedza problemu. Problem jest w tym że na targ przychodzą starsi ludzie którzy nie dają sobie sprawy, po co mi w tym momencie nowe skarpetki albo stroik na cmentarz, znieście opłaty do czasu trwania epidemi i wspomóżcie handlujących

 4. Jeszcze jedno pytanie do pani prezydent. Nierozumiem tego miejszy ruch samochodów a powietrze bez zmian wręcz nawet gorsze większe fabryki skorzystały z epidemi i chyba więcej wypuszczają w atmosferę, przykład jestem na rybkach nad Odrą okolice wyspy 5:40 a tu czerwono dookoła może tak sprawdzić ta ekologiczna spuldzielnie inwalidów co wylatuje z komina!

 5. Popieram koźlak! Przychodzę na targ w Kozlu oczywiście wyszlem tylko w czasie pracy po kartofle, a tu zebranie emerytów przy jednym z że stanowisk, my w sile wieku mamy uważać na starszych po co? Jak oni sami na siebie nie uważają również pani sprzedająca pakowała znicz bez rękawiczek ochronych przy tym konsumując parówkę bądź coś podobnego, kawałek dalej wysoki gościu z wąsikiem również około 50 lat z fajeczka zakaszlał się w stronę aut, popatrzyłem kiwnelem głową co za nieodpowiedzialność, uśmiechem na twarzy nic z tego sobie nie robił pozdrawiam, i życzę zdrówka

 6. Jak miło ja również doświadczyłem niemiłych sytuacji związanych z wysokim Panem z wąsem na targowisku, wyszedłem do sklepu elektronicznego a na środku chodnika ten pan obsługiwał dwie starsze panie gdy przeprosiłem czy mogę przejść zapytał się czy nie umiem latać brak słów, nie wspomnę jak w okresie letnim kupiłem truskawki na przeciw biedronki, żona mnie pogoniła jak chciałem zwrócić usłyszałem słowo w…. To nie moja wina takie są w tym roku hahaha

  • Stary do Mobutu Sese Seko do spółki z Kim Dzong Unem opracowali ten wirus. Skąd o tym wiem, bo w tych krajach nie ma chorych na coronavirusa. Do tego ZUS wspierał badania, dodał wirusowi funkcję unicestwiania 70+ ale coś im się w przesyłce popierdzieliło, bo zamiast genów Antka, poszły Adriana i dlatego w Polsce padają relatywnie młodzi.

Skomentuj